[]

yavru kedi mama yemiyor

merhaba, balkonda bir anne ve 4 yavru kedisi yasiyor, yavrular 6-7 haftalik falan, max 2 aylik diyelim. anne kedi emzirmeyi birakti gibi yani gordugum kadariyla yavrular memeye saldiriyor ama anne pek izin vermiyor. gun içinde de yavrularin ulasamayacagi yerlerde takiliyor falan. normaldir degildir pek anlamiyorum.

neyse geçen gun yavru kedi mamasi verdim, deli gibi saldirdilar silip supurduler. sonra yine verdim yine yediler. gel gelelim 1 tanesi hiç yanasmiyor mamaya. diger 3 kardes ve anne mamalari yerken bu sag sol ile ugrasiyor, meme pesinde kosuyor. ama yukarda yazdigim gibi anne pek emzirmeye niyetli degil izin vermiyor.

ne olacak bu isin sonu? çok aç olsa mamayi yer herhalde degil mi? ama o zaman diger 3lu neden mamaya saldiriyor?

bir de geçen hafta 4 yavrunun da gozleri iltihaplandi, goz damlasi çay falan toplarladik açildi duzeldi gozleri. anne kedi ondan mi uzaklasti yavrulardan acaba? sorular sorular.

 
anne artık yavaş yavaş sütten kesmesi gerektiği için uzaklaşıyordur.
farklı bir mamayla yemek yemeyen yavrunun ilgisini çekmeye çalışın.
farklı bir marka deneyebilirsiniz.
bütçeniz yeterliyse n&d tavsiye ederim, yeme garantisi var, genelde hiçbir kedi reddetmiyor.

gözlerindeki iltihap nedeniyle yavrulardan uzaklaşmaz.
zaten iki aylık olduklarında anneleri bırakacak, onun provasını yapıyordur şimdiden.
  • blatta hiberna  (25.10.19 13:11:02) 
whiskas’ın ıslak mamasından verdim 4 faklı paket var içinde tavuk somon vs. hiç birini yemedi yemiyor :/


  • monsieur turti  (25.10.19 15:51:21) 
hiç ilgilenmiyor mu, koklayıp yiyecek gibi yapıp yiyemiyor mu?
ya da koklayıp uzaklaşıyor mu?
diğerlerinden daha zayıf mı?
siz görmediğiniz zamanlarda annesini emmeye devam ediyor olabilir mi?
  • blatta hiberna  (25.10.19 15:53:35) 
hiç ilgilenmiyor diğerleri kıtlıktan çıkmış gibi saldırıyor, dün kafasını mamaya soktum nerdeyse ama yok koklamıyor bile. kilosunda sıkıntı yok gibi, anneyi arada emiyorlar 0 değil ama mamaya da saldırıyorlar. diğerleri hem emip hem mama yiyor kısaca.


  • monsieur turti  (25.10.19 15:59:55) 
kilosu normalse ve annesini bir şekilde emiyorsa, yani tamamen sıfır gıdayla yaşamıyorsa sorun olmaz.
belki de en çok o emdiği için diğerleri gibi acıkmıyordur.

zaten çok kısa süre içinde tamamen bırakacaklar emmeyi, o zaman kuru mama falan yemeye geçerler.
kilo kaybı falan olmadığı için şu anda endişelenmenize gerek yok gibi, ama takip edin tabii.
  • blatta hiberna  (25.10.19 16:19:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.