[]

Permütasyon Kombinasyon sorusu

Şans oyunu on numara'da 80 top var. İstediğin 20 tanesini kupona yazıyosun, 10 top çekiliyor ve bu 10 topun yazdığın 20 sayının içinde varsa büyük ikramiye senin, bingo. (Hile yoksa tabii swf)

Sorum şu; benim çıkması muhtemel olarak belirlediğim 25 sayı var diyelim. Ama kupona 20 tanesini yazabiliyoruz. Uğurlu saydığım tüm sayıları yazmak için kaç kolon oynamam lazım? Yani 25'in 20'li permütasyon ya da kombinasyon ne karın ağrısıysa ne ediyor? Sağ olun Aynştaynlar, Teslalar, Madam Küriler.


 
  • kimlanbu  (24.10.19 16:33:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.