[]

Merkez bankasi metaforu

Bir hastaya 2400mg antibiyotik lazim. Iyilesmesi icin. Daha fazla verebilrsin yan etkisi olur ama daha az verirsen daha kotu.

Bas hekim bir an once hastanin iyilemesini istiyor cunku kimsenin bir hastaya 3500mg ilac verildigi duyurmak istemiyor. Kotu hastane imaji yaratmamak icin.

Bu sebeple hastanin doktoruna 425mg azalt ilaci diyor. Doktor hayir diyor doktor istifa ediyor yerine yardimcisi geliyor hemen 425mg azaltiyor.

Bas hekim aciklama yapiyor bakin hasta iyilesiyor. Ilac seviyesi azaldi.

2 ay bakiyorlar bir durum kotu hala bas hekim 325mg daha azalt diyor ilaci yardimci azaltiyor.

Bas hekim yine aciklama yapiyor bakin diyor hasta iyilesiyor ilac seviyesi azaldi.

1 ay sonra bakiyorlar yine duzelme yok bas hekim yine azalt diyor 250mg daha azaltiliyor antibiyotik.

Bas hekim ya bakin 3500mg'dan 1400mg'a dusurduk hasta iyilesiyor diyor.

Boyle bir metafor yapilabilinir mi? Ne eklemek gerekir?

Millete anlatmaya calisiyorum da.

 
Baş hekim evliliğinde mutsuz ve aldatmaya çok meyilli. Çok iyi niyetli. En ufak ilgi göstereni istemeden, uyuşturucu bağımlısı ve her şeyden sorumlu tuttuğu babasının yerine koymaya çalışıyor. Kocası da babası gibi aslında. Sonuç olarak aldatıyor.


  • [GODDARD]  (24.10.19 18:25:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.