[]

dişi kedi- kısırlaştırma sonrası

kızımı kisirlastirdim, yarın eve gelecek. nelere dikkat etmeli, onu rahatlaticak neler yapılabilir? yakalık olacak mesela ve kendini temizleyemeyecek, kendisini temizlemesine nasıl yardımcı olabilirim? yara bakımı için tavsiyeleriniz var mı?


bu konuda herhangi bir tavsiyeye açığım.

 
Anesteziden uyanınca şapşallaşıyorlar, sonra geçiyor merak etmeyin.

Yara bakımı yok, yani bizimkinde yoktu, veteriner dikişin üstünü gaz beziyle kapatmıştı zaten, uysal bir kızımız olduğundan kurcalamadı yarasını. Eğer dikişin üstü açıksa veterinere bir sorun, belki batticon kullanabilirsiniz ama oraya bir şey sürerseniz ve ulaşabiliyorsa yalayıp temizleyeceğinden gerek yok pek.

Temizliği için mendiller var şöyle: www.kolaymama.com
  • kobuzchu kiz  (24.10.19 12:58:21) 
Koltuğun, yatağın üzerinde yalnız bırakmamak lazım. Anestezi etkisi hala az da olsa sürdüğü zaman tepkileri kuvvetli olmayabiyor inmeye çalışıp kafa üstü düşüp öyle yığılıp kalabiliyor.


  • goodz  (24.10.19 13:43:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.