[]

yurtdışında yabancı olarak evlenme

Yabancı biriyle iki tarafın da vatandaşı olmadığı bi ülkede evlenen var mı?
Örn: Türk ve Alman olarak Amerika'da ya da Uzak Doğu'da evlenmek gibi.

Bürokratik süreç genel olarak nasıl geçiyor? Evliliğin vatandaşı olunan ülkelerde onaylatılması vs konularında sıkıntı yaşadınız mı? Herhangi bir dezavantajı var mı? Genel deneyimleriniz nedir?

Tikleri yarın atacağım. Teşekkürler.

 
türk ve alman olarak isviçre’de evlenmekle ilgili bilgi verebilirim: konsolosluklara bilgi vermek gerekiyor evlenilen ülkede, başka bir şeye gerek kalmadı bizde. hatta türkiye‘de evlenmeye göre daha kolay oldu evlilik belgesinin tercümesini istemedikleri icin.


  • ben de  (23.10.19 23:32:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.