[]

çizim için mouse önerisi

Arkadaşlar merhaba,

Bir tavsiye almam gerekiyor. Sürekli çizim yapıyorum. Sabahtan akşama kadar autocad, eplan vs çizim programlarındayım. Mouse alacağım. Kullandığım mouseun scroll tuşu ile ilgili sıkıntı yaşıyorum.

Autocad forumlarında vs. biraz baktım ama oralarda uçmuşlar. Tavsiye edilen Mouseların fiyatları 700 liralardan falan başlıyor. O kadar profesyonel bir şey alamam.

Kendi cebimden alacağım. İşyerinde söyledim, eski Mouseları falan getirdiler. Onlar zaten kullandığımdan beter durumda. İçini falan söktüm. scroll tuşunu falan temizledim ama yok, düzelen bişey olmadı.

Bir arkadaşa sordum. LOGITECH G300 modelini tavsiye etti. Baktım satışı yok. LOGITECH G300S olarak yeni bir model var sanırım.

Fazla uçmadan, çizim için kullanıma uygun. Hassasiyeti iyi. Adam akıllı bir Mouse tavsiyeniz var mıdır?

 
bütçe?


  • kablelvuku  (23.10.19 16:29:02) 
yazmayı unuttum bütçe olarak 150 liraya kadar diyebilirim.


  • draconas  (23.10.19 16:39:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.