Rezervasyon görevlisi maaşı

Ya da resepsiyonist maaşı ne kadar olur 5 yıldızlı otellerde? Birkaç yere baktım ama göremedim.

Normal 5 yıldızlarda aşağı yukarı 2500 TL artı upsell primidir eğer ayırt edici bir tecrübe yoksa. Top class'larda 3000i bulabilir. Tabii 5 yıldızlı otellerde upsell yapmak kolay olduğu için asla maaşlar o şekilde kalmaz. Performansa bağlı olarak sabit maaşın 2-3 katını kazanmak olağan dışı değildir.

  • Bruce  (23.10.19 07:25:39)
5 yıldızlı oteller içinde çok fazla fiyat farkları var ama iyi otel zincirlerinden birinde tanıdığım kişi 3300 maaş + upsell alıyor. geçtiğimiz ay 7k civarı aldı. kısacası otel kötü değilse iyi kazanırsın. sadece çalışma saatlerin sıkıntı olabilir.

  • enesra  (23.10.19 08:25:15)
Ankara'nın en pahalı oteli JW Marriott Ankara, asgari ücret 1600 iken 2200 civarı veriyordu. Şimdi de 2500 olmuştur en fazla. +upsell'le birlikte aylık 3 bin falan oluyordu. Turistik bölgelerdeki lüks otellerse 3000-3500 civarı verir.

  • jacque  (23.10.19 08:51:30)