Yöneticim işlerimi beğenmiyor

Selamlar duyuru halkı,

Metin yazarıyım. Bir şirkete uzaktan iş hazırlamak için anlaştım. Blog yazısı gibi uzun yazılar, kısa sosyal medya içerikleri yazıyorum. 1 ay kadar oldu. Daha önceki yazılarımı beğendiklerini belirtip çalışmak istediklerini belirttiler,
ücrette anlaştık başladım.

Şöyle bir durum var ki yazdığım uzun yazıları yöneticim hiç beğenmiyor. Gerçekten beğenmiyor ve onay alamıyorum. İlk yazı ikinci seferde de olmayınca, oturduk birlikte resmen cümle cümle yazdırdı bana, sekreter gibi not ettim. Ortaya bir yazı çıktı. İngilizceye çevirdim. Onu da iyi bulmadı. Akıcı olmadığını söylüyor, uygun olmadığını.

Bu arada tavırları kötü değil. Bağırma çağırma gibi şeyler asla yok. Hatta benimle iyi bir iletişim kurmaya çalışıyor. Beğenmediğini söylediğinde sanırım yüzüm düşüyor ki moral vermeye çalışıyor, kısa içerikler iyi, fikirler iyi vs diyerek. Benimle uzun zaman da çalışmak istiyorlar. O kısım da ilginç.

Ama nasıl anlaşabileceğimizi şaşırdım. Umutlarım tükeniyor. "Onun beyninden geçen şeyi nasıl yazabilirim bilmiyorum" deyip ukalalık yapmak da istemiyorum. İstediğim şey iyi bir iş çıkarıp alacağım parayı hak etmek.

Not: Bu pozisyona birini bulmak için çok uzun zamandır 1 yıldır uğraşıyorlarmış, aradıkları gibi birini bulamamışlar. Şu an pek şaşırmıyorum, direkt birebir kafaca uyuşabilecekleri biri olmadan çok zor onlar için.

Paraya da ihtiyacım var, ne yapıcam?

Senden istediği düzenlemelerin bir mantığı vardır, o mantığı anlamaya çalış. Bazı yöneticiler kenara çekip overall feedback verme konusunda sıkıntılı. Onların aslında ne istediğini anlamak için biraz geri çekilip uzaktan bakmak lazım. Bunu anlamaya çalış, senden istedikleri genelde neyle ilgili düzeltmeler oluyor diye.

Ya da çek kenara konuş, iyi niyetine karşılık sen de kendini geliştirmek istediğini ve bu konuda genel olarak nelerde eksik olduğunu sor. Ama bunu ciddi bir mesele olarak ele alıp yaklaş. Toplantı iste özel mesela.
  • Bruce  (22.10.19 21:27:56)
Ben olsam açıkça kendisinden yardım isterdim.

Tam olarak ne istediğini, nelere dikkat ettiğini, neleri sevmediğini öğrenirdim.
Sonuçta onay makamı ise yöneticim, onun kurallarına göre çalışmalıyım.

Bence ümitsizlik gereksiz, sadece işin matematiğini çözmeniz lazım.
Eğer karakter olarak kötü bir yönetici değilse bunu birlikte başarmanız mümkün.
  • mhm  (22.10.19 22:22:13)
bence bu firma senin adına bir fırsat. yaklaşımları görünüşe bakılırsa olumlu. biraz sabır gösterip devamlı fikir alışverişinde bulunursan piyasa mantığını kavrarsın, iyi de bir tecrübe olur.

  • orijinal nick bulamadim  (23.10.19 09:40:48)