iphone batarya değişim hakkında

elimde Iphone 7 var garantinin bitmesine 5 gün falan var. pil sağlığı %76 berbat durumda. ücretli değişim önerdiler kabul ettim çünkü amacım 2 sene falan daha kullanmak. telefonun sağ alt köşesinde ekran çok ama çok kırık. apple zorlu şimdi benden onay almak istiyor eğer değişim esnasında kırılırsa ekran değişimi gerekecek diye. şimdi ben ne yapayım? ios hayranı bir insan olarak hayatımda ilk defa apple pişmanlıktır deme eşiğine geldim.

ben eğer kendimi biliyorsam o ekran değişim sırasında kırılır be pille birlikte 2 bin liraya yakın masraf çıkar. telefonun kenarları falan zaten hep soyulmuş bir de şimdi o parayı vermek, bilemedim yani.

tavsiyeleriniz?

kırmadan yapabiliyorlarsa yapıyorlar. ama başka türlü olamıyorsa, başka yere götürsen de aynı sıkıntı çıkacak.

burada servisin bir kabahati yok.
  • fever  (22.10.19 21:48:40)
yeni iphonelarda(5s sonrası) pile ulaşmak için ekranı kaldırıyorlar hocam dolayısı ile zaten kırık olan camın iyice kırılmadan yapılması pek mümkün gelmedi bana. yüzde 90 daha da kırılır gibi. yaptırmak istiyorsan hem pil hem cam parasını gözden çıkar bence.

  • mutantking  (23.10.19 10:50:12)
Öneri: Pili 80TLye değiştireyim size. Ekran kırılırsa yan sanayi 150 orjinal 400e takalım. Ayrıca kırılacağını da sanmıyorum.

  • excespeace  (24.10.19 01:13:49)