Bir hafta sonra halı saha maçı var ama...

Arkadaşlar ısrar edince kıramadım. Ama yıllardır futbol oynamıyorum ki eskiden de hiç iyi oynayamazdım, sadece fiziğimi kullanarak defans yapardım. Bu maçta da defans olacağım, aldığım topu ileri dikmeyi veya hemen pas vermeyi düşünüyorum. Ama kondisyon olarak çok eksiğim. Şu 1 haftada yapabileceğim bir şey var mı? Maçtan önce veya maç sırasında yemem/yememem gereken bir şey var mı? 60 dakika boyunca defansta kalacağım, ama rakip takımda hızlı ve yorulmak bilmeyen adamlar var o yüzden kondisyon çok önemli.

Bol bol dinamik-statik esneme yap, performansına bi etkisi olmaz ama en azından ani bir harekette kaslarının bağlarının tendonlarının kopmasını engeller sağlık daha önemli.

  • angelus  (22.10.19 20:32:32)
Bence gün aşırı ya da her gün. kendin bilirsin en iyisini 15-20 dakikalık hafif koşu yapabilirsin.

  • komando kani var bende  (22.10.19 20:34:09)
dün benim yasadigimi yasamaman icin bir tawsiye; mactan önce mutlaka ısın, ama laftan ısinma degil, bilenlere sor ya da biliyosan nasil yapacagini mutlaka yap, adeleni kasini gerdir/isit..
cok da zorlama.. sonra kopuyo/yirtiliyo/kasiliyo ve uc dakikalik mac icin sonrasi kabusa dönüyor..
aman dikkat!
  • alttaraf  (22.10.19 20:38:30)
Peki maçtan hemen önce fındık, cevizli sucuk gibi enerji veren şeyler yiyeyim mi? Fındığı kale arkasına koyup top rakip kalede iken de yiyebilirim. Isınma hareketlerini yapacağım kesinlikle.

  • marowak  (22.10.19 21:41:53)