[]

İngilizce öğrenme mağduruna yardım.

lise ve ortaokulda hiç bir şey öğrenmeden ingilizce bir lisans bölümünü bitirdim. ancak hep yarım yamalak öğrendiğim için dile hakim olamadım.

yaşım 33 sıfırdan kursa yazıldım. tek amacım ingilizce konuşmak. toefl ales vb. amacım yok tek amacım rahatça konuşabilmek.

internet ortamında duolingo uygulamasını kullanıyorum. bana pratiklik kazandıracak yöntemler nelerdir? salak biri ingilizce öğrenirmiş gibi öneriler sunar mısınız?

 
cambly, english ninjas türevi uygulamalar ile speaking'in geliştirilmesi şart. ben writing, listening ve reading için iyi olarak nitelendiririm kendimi ama speaking olmadığı için asla ingilizce biliyorum diyemem. o özgüven speaking ile geliyor.

listening için voscreen başta güzel bir uygulama.
  • zök  (22.10.19 14:13:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.