[]

kredi çekimi hakkında

en basit şekliyle anlatayım.

2 hafta evvel kredi çekme isteğime akbank tarafından 39,500 tl'ye kadar onay verildi ve ben 10,000 tl çektim.
ancak şu an 7,000 tl'lik kredi başvuruma onay verilmiyor.
kredi notum yüksek olmasına rağmen yetkilinin tahmini şu: 10,000 tl kredinin ödeme durumuna bağlı olarak yeni kredi alıp alamayacağım şekilleneceği için şu anda bir krediye daha onay verilmiyor.
10,000 tl kredi borcumu hemen şu anda kapatsam, yeniden 39,500 tl'ye kadar kredi çekip çekemeyeceğimin ise şu anda bilinemeyeceğini söylüyorlar. sizce nasıl olur?

-öğrenciyim çalışmıyorum. sigorta girişim vardı ama temmuzun başında çıkış yaptırmıştım-

 
edit: sigortam da 2 aylık gözüküyor


  • isimsiz uye  (22.10.19 02:00:38) 
Çekemezsin. Sigortasız halinle akbankın 10 bin lira vermesi bile mucize olmuş. İnternet üzerinden kullandın diye tahmin ediyorum?

10 bin işini görüyorsa devam et. Kapatırsan tekrar hiç kredi alamazsın. Kredi borcun olmasıyla alakalı bir durum değil, öyle düşünmüş olabilirsin. Sen bilir kişi misin sen uzman mısın diyebilirsin. Evet maalesef öyleyim. Kredi başvurusunu değerlendiren sistem otomatik red veriyor muhtemeln şu an. Sen başvuru yapmaya da devam ettikçe, kredi alma şansın da azalıyor.
  • mahone  (22.10.19 03:27:21) 
@mahone, bana da çok şaşırtıcı geldi bu kadar kredi vermeleri. ve hayır, hepsini nakit olarak kullanabildim.

peki sigortamı tekrar göstertip denesem şansım ne olur?
  • isimsiz uye  (22.10.19 04:22:28) 
Muhtemelen varlık borç dengen %50 nin uzerine cikti ve kredi notunda da dusus oldu. Bu yuzden kredi alamadin. 10 bini kapatsan bile kredi notun kasim 10 da guncellenecek. Ancak o zaman belli olur


  • goodman  (22.10.19 07:00:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.