Avukatlar oturdukları yerden zengin olabilirler mi

Sosyal medyada takılıp suç içeren şeyler hakkında sava açabilir mi?

Avukatlar ceza davalarında suç işleyenlere dava açamazlar. Savcılığa şikayet edebilirler. Savcı gerek görürse iddianame hazırlar o da kabul edilirse dava açılır.

  • ihanet kac kisilik  (21.10.19 11:35:52 ~ 11:42:08)
ben şöyle birşey duymuştum,

çakal avukatın biri arabasının önüne ve arkasına kamera takıyor sonra yolda giderken bilinçli olarak başka arabanın üzerine kırıyor diğer araba hali ile manevra yapmak zorunda kalıyor sonra avukat yavaşlıyor diğer araba onu geçip gidiyor.

sonra bu çakal avukat bu kamera görüntülerini öyle güzel cropluyor ki sanki diğer araba buna çarpacakmış gibi gözüküyor. plakadan sürücüyü bulup savcılığa şikayet ediyor 8.000-10.000 tl arası bir tazminatı bir hafta içinde cebe indiriyor.

avukatlar bunu farkedip adamı şikayet etmişti vs vs. yani biraz hareket şart.
  • dedim dedim de kime dedim  (21.10.19 11:49:39)