Akciğerlerime iyi bakmak istiyorum

Bir sürü hastaligin yanında şimdi bir de kaşıntı çıktı. Elim şişti kaşımaktan. Avuç içlerim, elimin üstü falan kaşınıyor. Bir de vücudumda çeşitli yerler, noktalar.

Geçen hafta acile gittiğimde röntgen çekilmiştim, balgam görünüyor demişti doctor. Sonra tekrar bir hastalik dalgası başladı, boynumda da sıkıntı çıktı falan.

Boynum neyse de bir aydır geçmeyen hastalığım sanırım çok alköl, dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu akciğerlerimin iflasına doğru gidiyor.

Yine alköl içeceğim, kimse kimseyi kandırmasın ama ciğerlere de iyi bakmak istiyorum. Ama nasıl.

Nasıl?

Alkölü sigarayı bırak, sağlıklı beslen, bolca temiz hava alacak şekilde her gün egzersiz yap, bol bol su iç.

  • muhayyer divan  (21.10.19 04:15:42)
Alköl mutlaka olacak ama extra ne yapabilirim işte iyi bakmak için?

  • dolan dolmuş  (21.10.19 04:17:46)
bu şartlarda hiç bişey yapamazsın, dengesiz beslenme + alkol.

akciğer buzdağının görünen yüzü, karaciğeri sakatladın mı tedavisi zor oluyor diye biliyorum(tamamen kulaktan dolma, yalan da olabilir.)

kaşıntı karaciğer kaynaklı çıkabilir, hatta bu şartlarda ben oyumu karaciğerden yana kullanıyorum.
  • hem şişko hem deli  (21.10.19 08:28:32 ~ 08:31:10)
karaciğer için enginar faydalı gayet
gerekirse kapsülleri var

hekim değilim,sağlık tavsiyesi değildir ;)
  • çınarım  (21.10.19 09:28:47)