[]

Anti reklam

Selamlar yine ben yine proje,

hoca kendi konu anlatamadığı için bütün sınıfa sunum verdi. ben de anti reklamı anlatıcam slaytlarla 50 slaytlık bir sunum olucak. bunların 30 u görsel 20 si text olucak. görsel bulmak çok basit googleden ancak açıklayıcı yazı bulamadım pek ya. var mıdır acaba bildiğiniz site blog? şimdiden teşekkürler.


 
naomi klein'nın no logo kitabı vardır, büyük markaların kirli yüzlerini anlatan. tabi ansiklopedi gibi bi kitap, bi yerlerde alıntısını fln bulabilirsen işe yarayabilir.


  • goldenbrown  (15.04.10 23:28:42) 
kesinlikle no logo


  • efendy  (16.04.10 00:43:13) 
bu kitabı bulabilecek kadar zamanım yok önümüzdeki çarşambaya hazırlamam lazım çok basit şeyler gerekli yani bir ansiklopedi gibi değil yani :)


  • osurmaya mi geldik  (16.04.10 01:40:57) 
online kütüphanesinden bakın okulun hem pdf olur aradan seçersiniz. google'ın da makale versiyonunda aratın

scholar.google.com.tr
  • ilse  (16.04.10 02:03:06) 
bu kitabın türkçe çevirisi var mı acaba?


  • ruhibirbanyo  (16.04.10 02:23:04) 
kitabın türkçe çevirisi var ama korkunç. no logo nun orijinal halleri pdf olarak torrentlerde falan var.

anti reklam anlatacaksanız, aslında biraz anti consumption konusuna bakmalısınız. journal of business research ın 2009 yılındaki bir sayısı tamamen bu konuya ayrılmıştı. ayrıca ümit küçük yanlış hatırlamıyorsam, onun da anti-branding websites üzerine bir makalesi olsa gerek, (paypalsucks.com vb gibi)
  • sui  (16.04.10 08:11:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.