telefonlar gittikce buyuyor

buyuk telefon kullanamiyorum, kucukten kastim 130-140 mm boy, 65-70 mm en civarlarinda olmasi. boyle telefonlar artik uretilmiyor mu? yazdigim olculerde talep yok mudur ki surekli buyuyor? tabi ekran cozunurlugu, telefondan bir sey izleme kolayligi vs. dusunulunce buyuk ekranlara olan talebi anlayabiliyorum ama kucuk telefonun da farkli avantajlari var, her seyi dusunurlerken bunu da dusunmuyorlar mi ki? onerebileceginiz telefon var midir?

Sırf bu yüzden iPhone SE kullanıyorum ve aynı durumdan ben de şikayetçiyim. Umudum iPhone SE 2 ama onun da iPhone 8 kasasında geleceği söyleniyor.

  • halitkin  (20.10.19 20:26:37)
işin komik yanı telefonlar bir ara küçük olmasıyla iyi oluyordu. çok küçük telefonlar çıkarılırdı akıllı telefonlar öncesi. millet de övünürdü işte bu kadar küçük diye.

soruya ise cevabım yok.
  • kamile necaset  (20.10.19 20:28:45)
sony nin compact serisi guzeldi ama onlar bile buyudu. en son z5 compact kullanmistim, sonra cok hayvani olmayan biraz boyu buyuk xz1 gectim, bu bile buyuk geldi. tekrar sony nin compact cikarmasini bekliyorum, o zamana kadar da elimdeki telefon eskir denk gelir diye umut ediyorum.

  • mavicorap  (20.10.19 20:29:13)
Samsung s10e tam istediğin telefon.

  • Bruce  (20.10.19 20:35:04)
xiaomi mi a3 görece ufak tavsiye ederim.

iphone 7 boyutu da güzel.
  • duygusuzromantik  (20.10.19 20:39:07)
@Bruce, samsung s10 serisine baktim ama bu sefer de ekrandaki bildirim isigini kaldirmak gibi bi sacmalik yapmislar. o isik gelmeden samsung almayi dusunmuyorum :)

  • in vino veritas  (20.10.19 20:41:31)
Iphone xs’in boyutu o kadar anormal büyük değil. Ben 5s’ten sonra kullanmaya başladım alışmam çok zor olmadı. Tek elle kullanabiliyorum.

  • megalomaniac  (20.10.19 21:01:28)
s10e var ama bildirim ışığı yok demişsin
s8 ve s9 bakabilirsin
xiaomi mi a3, tek renk (beyaz) bildirim ışığı var
samsung a40, bildirim ışığı olmasa da s10e ile aynı boyutta fiyatı da 1600 civarı, bu yüzden tercih edilebilir belki

bende sony x compact var çok memnunum umarım bir süre daha kullanırım, telefonda bildirim ışığı olması cidden çok işlevsel
  • freebird5406_2  (20.10.19 21:03:44 ~ 21:05:54)
S10e sizin için en makul alet. Bildirim ışığını dert etmeyin ön kamerasinin ekrana gömülü olduğundan ekranın kamera etrafına denk gelen bildirim ışığı gibi yanıp sönen ışık ile o sorunu halledebilirsiniz:
youtu.be
Videonun 3.dakika 50.saniyesinde bahsediyor.

Ikincisi p30, p30lite, xiaomi mia3, p20 pro da nispeten ufak cihazlar.
  • karacigerim vur kadehlere  (20.10.19 21:27:30 ~ 22:53:44)