Lisanslı Win7 sorunu

Merhaba

Elimde win7 pro var, lisanslı. Son günlerde bir haber görüyorum, microsoft win7'ye olan desteğini ocak 2020'de kesecekmiş ve kullanıcıları win10'a geçsinler diye sıkıştırıyormuş. Merak ettiğim şey şu:

Desteği kesilse de ben win7 kullanmaya devam edemez miyim? Win7'ye verilen parayla win10'a verilen para benzer miktarlar değil. Ben bu parayı vermek zorunda mıyım yani destek kesiliyor diye?

Desteğin kesilmesi demek artık yeni güncelleme çıkmayacağı demek. Mevcutun çalışmasını etkilemeyecektir.

  • talasas  (20.10.19 20:18:15)
kullanmaya devam edersiniz ama güvenlik yamasi filan gelmez. sikintili.

zaten bunu satin alirken kabul ediyorsunuz. ama zaten normalde 2 ya da ülkeye göre 3 sene zorunluluk var. sonrasi sirketin keyfi.
  • duygusuzromantik  (20.10.19 20:52:31)
başta win7'den win10'a geçiş ücretsizdi...
hatta verilen süre bittikten sonra da denemiştim ve orijinal win7'yi win10 yükseltmiştim sorunsuz. bence bir şansınızı deneyin.

  • late viper  (20.10.19 21:27:52)
elimde windows 98 lisans keyi var. O bile geçerli.
Dert etmeyin kullanabilirsiniz sorun olmaz.
Sadece güncelleme ve destek olmaz.
  • ycaycayca  (20.10.19 21:43:46)
İstersen Microsoft'un sitesinden windows 10 media creation tool u indirin. Usb ye kurulum dosyalarını atıyor. Win7 keyi win 10 da da geçerli oluyor genelde.

  • vincenzo  (20.10.19 23:03:40)
vincenzo'nun dediğini yapabilirsin. win7 lisansı kurulum sonrası win10'u etkinleştiriyor. Tabii aynı key birkaç defa kullanılmamışsa. Kullanılmışsa dahi Microsoft'u telefonla arayarak etkinleştirebilirsin. Win10 için ayrıca para vermene gerek yok yani.

  • bluemax  (21.10.19 16:36:27 ~ 28.09.21 10:30:25)