Freecell oyunu ile ilgili bir soru

Merabayın sevgili kumarbazlar Birinci fotoğrafta en sağdaki siyah 8 le başlayan 8-7-6-5-4-3 Luk seriyi, 4.siradaki kırmızı 9 ün izerine niye alamıyorum? Veya ikinci fotoğraftaki 4.siradaki boşluğa üçüncü sıradaki j-10-9-8-7-6-5 li sırayı niye tasiyamiyorum. Bazen de böyle büyük taşımaları yapabiliyorsun, bunu kuralı nedir

Tüm kartları tek tek taşıyormuş gibi düşünün. Boş yerin birine en alttaki kartı, diğer boş yere diğer kartı vs.

Tabii aşağıdaki boş yerle yukarıdaki de fark ediyor. Aşağıdaki daha değerli çünkü birden çok kart koyabiliyorsunuz.

3 boş sütun varsa 6 karta kadar taşıyabilirsiniz mesela.
  • aguen  (20.10.19 11:34:03)
ne kadar kartı tek seferde taşıyabileceğin 2 şeye bağlı. 1- sol üstteki bölmeyi ne kadar doldurduğun 2- aşağıda ne kadar boş alan açabildiğin. mesela sol üstteki 4 bölmeyi de kağıt koyarak doldurduysan ve aşağıda da hiç boş alan açamadıysan sadece 1 kağıt taşıyabilirsin 2'ye bile izin vermez. ama 4'ü de boşsa ve aşağıda da 1 boş alan açabildiysen 6 kağıdı tek seferde taşıyabilirsin.

  • semaforo de medianoche  (20.10.19 12:14:06)
prntscr.com

bu kısım ne kadar dolu ise taşıma kapasiten azalır ne kadar boş ise o kadar fazla kart taşıyabilirsin sebep bu
  • basond  (20.10.19 14:40:30)