Laptop önerileriniz

Genelde office, photoshop, cubase, autocad, solidworks vb programlar kullanacağım. Oyun kesinlikle oynanmayacak max 3-3,500 tl bandında (biraz +/-olabilir) laptop arıyorum. Sorunsuz olsun. Daha önce 3 yıl kullandığım asus k555l model laptop vardı. Ssd olmamasıma rağmen hızlıydı. Tüm programları kasmadan çalıştırırdı ama durup dururken anakartı yandı. O sebeple asusa bir ön yargım var.
Sanırım bu fiyat aralığında u serisi işlemcilerden başka alternatif yok. Yada amd ryzen 3 veya 5 işlemciler var. Onlar da nasıldır?
Kısacası laptop önerilerinizi bekliyorum:)

illa laptop olmak zorunda mi? bence en önemli ve kritik soru bu.

eger illa laptop olacaksa zaten grafik karti gerekiyor oyun oynamasaniz dahi bahsettikleriniz icin.

ucuza halledebilmek icin ya ryzen 5 vega 8 li cözüme gideceksiniz ki cok cok verimli olmaz ama kesinlikle is görür. ya da cok daha fazla vererek grafik kartli versiyonlara gideceksiniz.
  • duygusuzromantik  (20.10.19 00:47:51)
Bazı durumlarda mobilite için laptop gerekli. Ekran kartı en düşük seviye, eski nesil olsa da olur. Saydığım programlar bilgisayarı çok kastıran programlar değil. Bu seviyelerde kullanıp da ısınma sorunu, kronik sorunsuz bir marka model tavsiyesine ihtiyacım var.

  • grand kimyon  (20.10.19 08:35:18)