[]

double cream nedir?

Soru başlıkta

Kalın kaymak olarak çevirmiş bir yerde de, bu tam olarak ne oluyor? Markete gidip double cream almak istesek örneğin ne alacağız? Var mı verebileceğiniz örnek?

Şimdiden sağolun

 
amerika'da heavy cream olarak geçiyor. uk'de double cream.

örnek ürün:
www.sainsburys.co.uk
  • ozdek  (19.10.19 22:51:18) 
İngiltere'deki double cream ile heavy cream'in (türkiye'de de satılan bildiğimiz kremanın) hiçbir alakası yok. Double cream'i yemeğe koyduğunuzda tadı çok alakasız bir şeye dönüşüyor. Ne sainsburys ne marks&spencer ne de tesco'da bulabildim heavy cream.

Türkiye'de double cream arıyorsanız eğer, macrocenter'da falan yok öyle bir ürün. Bulmanız zor.
  • synesthesia  (19.10.19 23:10:49 ~ 23:32:13) 
Heavy olan 35% yağ içerirken double olan 48% yağ diye biliyorum. Aralarında bundan başka nası bi fark var bilemedim açıkçası. Ama double almak isterseniz heavy olanı yağ içeriği bakımından en yakını diğer kremalara göre.


  • superfluid  (19.10.19 23:25:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.