Menisküs yırtığı

Merhaba

2 dizimde de menisküs yırtığı varmış. Genelde yanma hissi yapıyor. Ağrı diyemem. Merhem kullanıyorum, üç ay sonra sıkıntı büyürse ameliyat dedi doktor. Dizlik de kullanabilirsin istersen dedi.

Neler yapmalı, nelere dikkat etmeliyim?

Egzersiz Yapmalı mıyım, nasıl bir egzersiz olmalı?

Dizlik kullananınız var mı? Önereceğiniz model var mı? Faydasını görüyor musunuz dizliklerin?

Teşekkürler.

Selam,
İki dizinden meniskus ameliyati olmus birisi olarak konusuyorum.
1- hangi seviyede yirtiklar?
2-squat tarzi seyler yapmamalisin. Dizine cok yuk verme.
3-internette meniskus egzersizleri diyince cikan seyleri yapabilirsin.
4-dizlik dize binen yuku azalttigi icin ise yariyor ama diz cevresi kaslarini guclendirmen cok daha onemli.
  • fakyoras  (18.10.19 18:08:34)
Cevap için teşekkürler. Doktor pek ilgilenmedi açıkçası, seviye vs bir şey demedi. Bi torba ilaç yazdı, üç ay düzenli kullan, sonrasında gel duruma göre ameliyat edelim dedi.

Dizlik kullanabilirsin istersen dedi. Faydası olur mu, çeşit çeşit dizlik var bi de.

Egzersiz olarak gördüklerim hep ameliyat sonrası için. Ayrıca o bölge için güçlendirme egzersizleri sormuştum
  • dalgaci mahmut  (18.10.19 18:59:35)
yırtık olsa duramazdin :-)

  • yuvarlanantencereninkapagi  (18.10.19 19:20:00)