dolar faizi vs tl faizi

200bin tl civarında bir para aylık olmak şartıyla ne yapmak makuldur? doların düşme ihtimali riski artıyor mu?

bu işlerden anlamıyorum hiç. msj da atabilirsiniz.

bir ay sonra ne olacağını bilsek zengin olurduk :)
bir ay sonrası için en mantıklısı ikiye bölmek. yarısı ile dolar al, yarısı ile tl faiz

  • dafuq  (18.10.19 16:32:23)
Sadece 1 ay için parayı tutacaksanız TL'de mevduat hesabı açın ve 32 gün vadeli faize bırakın. Dolar alırsanız 1 ay sonra zarar etmeniz veya en azından paranızı olduğu gibi almanız bugün şartlarında çok olası.

  • malheiros  (18.10.19 16:43:21)
ne yaptigini bilmiyorsan (ki bilmedigini soylemissin) en iyi taktik her zaman parani en bilen birkac opsiyon arasinda dagitmaktir. yari dolar yari tl tutabilirsin yani.

  • hot potato  (18.10.19 17:02:35)
Altın iyidir

  • Delay Fuze  (18.10.19 18:40:53)
Eğer sadece 1 ay içinse ve garantili bir yol istiyorsan en risksiz ve garantilisi TL olarak faiz veya repoya yatırmaktır. Altın ve gayrimenkul uzun vade de kazandırır. Borsa 1 ay için kazandırabilir de kaybettirebilir de. Döviz kuru da belirsiz.

  • eymed  (18.10.19 23:59:11)
B tipi para piyasası fonu

  • Mistyimage  (19.10.19 15:39:09)