Harici ses kartı önerisi- condenser mikrofon bağlanacak

MXL 440 Studio Condenser Microphone'um var.

Focusrite scarlett 2i2 ses kartı da var ancak mikrofona enerji yeterli gelmediği için bir türlü kayıt alamıyorum. Daha önce bir başlık açmıştım, yardım istemiştim ama çare bulamadık. Pes ediyorum.

Focusrite yerine, bu sorunu yaşamayacağım, doğrudan priz bağlantısı olan, düzgün kayıt yapabileceğim başka bir ses kartı alacağım.

Ne önerirsiniz?

48V butonuna basarsanız mikrofona yeterli güç gidecektir.

bende de MXL V67 var. ses kartım presonus ione. 48V butonuna basmayınca güç gitmiyor.
  • jamiro  (18.10.19 00:20:35)
önceki duyurunda "ipad"e bağlayarak çalıştırmayı denediğini anlatmışsın..

ne kadar power bank vs de bağlasan ipad, condenser mic'in ihtiyacı olan elektriği ses kartına veremiyor çok büyük ihtimalle.

laptop ya da pc ile denedin mi, düzgün çalışıyor mu?

dikkat edersen referans verdiğin video'da condenser mic bağlamıyor.. midi klavye bağlıyor, elektrik bile harcamıyor o condenser ile kıyaslanınca..
  • makbur  (18.10.19 01:23:14)
Konu hakkında çok bilgim yok sadece vaktim vardı ve sizin için arastirdim, konuyu daha iyi bilenler yazsin ama sizin mikrofon şu www.mxlmics.eu ve mikrofon özelliklerinde gördüğüm kadarıyla ("power requirements 48V Phantom Power (+/- 4V)" diyor) ve bu mikrofon setine dahil değil gördüğüm kadarıyla. bu durumda sanırım ses kartına değil de şu videodaki gibi bir cihaza ihtiyacınız var. youtu.be

  • another day in paradise  (20.10.19 14:26:04 ~ 14:49:16)