Kapalı birinin açılması + üniversite

Sizce üniversitede okuyan kapalı biri ikinci dönemin başında açılsa çok mu dikkat çeker? Çevresindekiler sene başında açılmasını istiyor, bu kişiyse neredeyse bir yıl daha bu şekilde geçirebileceğini düşünmüyor ama milletin lafını da çekmek istemiyor bir yandan. Tavsiyeleriniz neler?

Ne farkı var, sene başında çevre değişecek mi? Ne zaman istiyorsa o zaman yapsın. Millet iki konusup susar, unutulup gider.

  • bitse de gitsek  (17.10.19 17:53:14)
Kimse bunun hakkında uzun uzadıya konuşmaz. Ha konuşsa ne olur çok da fifi. Kendiniz için yaşayın ne zaman isterseniz o zaman kapanın ya da açılın.
Evlenip çocuk doğurduktan sonra açıldı benim ablam.

  • Kediyi üzdün  (17.10.19 17:55:36)
beklemesin.

  • ruhen hastayim ben  (17.10.19 17:56:53)
dikkat çekmez.
rahat olsun.

  • jimjim  (17.10.19 17:59:56)
dikkat çeker, konuşulur da. hatta hiç beklemediğin arkadaşlardan beklemediğin tepkiler de alırsın. kendi iradenle yapmak istediğin şeyi yaparak bir duruş sergilediğin sürece hiç birinin sana bir etkisi olmaz.

  • hadsafhada  (17.10.19 18:21:41)
dikkat çeker. Eğer rahatsız olmam diyorsa yapmalı.

  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (17.10.19 18:28:21)
dikkat ceker, konusulur, millet her firsatta bahseder. ama icinden geldigi halde bir seyi sirf baskalari konusacak diye yapmamak cok yanlis. kim ne konusursa konussun ayrica zaten konusacak insanlar had bilmediklerinden ne olsa konusurlar. sirf baskalari konusmasin diye icinden gelen bir seyi engelleme bence.

  • in vino veritas  (17.10.19 19:21:32)
Kimsenin umrunda olmaz. Zaten herkesin lafina takilacaksan ohoooo. Bir tek ailesi cok tutucuysa siddet uygulayabilir o kadar.

  • hot potato  (17.10.19 19:33:06)
çok dikkat çeker. namusu hakkında yorumlar yapılır, yoldan çıkmış muhabbetleri döner. bana kızmayın halkımızın kötü bir alışkanlığı.

  • ya ben lan neyse  (17.10.19 19:42:09 ~ 19:42:42)
Başkalarından laf,söz duymakta işkence,onu takmakta işkence.O yüzden canın ne istiyorsa onu yap.

  • wacot  (17.10.19 19:46:06)
Açık bir kızın kapandığına şahit olmuştum, baya dikkat çekmişti. Ama sonra hemen alisiyor millet

  • olaylar olaylar  (17.10.19 19:47:43)
Milletin lafina lafla karsilik versin veya hic sallamasin. Ne yapmak istiyorsa onu yapsin.
Niye boyle yaptın diyenlere "herkes sordun diye" falan desin.

  • stavro  (17.10.19 20:22:45)
ilk senesinde başı açık olan bir arkadaş ikinci dönemde kapandı, hayırlı olsun dedik eyvallah, sonra açıldı 3. sınıfta, 4. sınıfta tekrar kapandı, ne iyi ne de kötü yorum yapmadık ya da yapmadım diyeyim, hala aynı insan sonuçta.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (17.10.19 20:25:46)
Üniversitede mi yoksa mahallede mi dikkat çeker mi diyosun? Okulda pek konuşulacağını sanmıyorum ama mahallesine göre dikkat çekebilir dışarda

  • glide  (17.10.19 20:44:40)
dikkat çeker, konuşulur. insanımız üstüne vazife olmayan konular hakkında konuşmaya bayılır. açıl ve bence hiç umursama, kötü konuşan olursa karşılığını ver çünkü senden başka kimseyi ilgilendirmeyen bir şey. umarım daha mutlu bir insan olursun <3

  • Mossy  (17.10.19 21:05:06)
Çevresindekileri ilgilendirmemeli bireyin kararına saygı duymalılar. İşte asıl mahalle baskısı, mobbing budur.

  • eymed  (19.10.19 01:51:16)
değil lafını etmek, erzurum gibi bir yerde bile insanlar sevindiler neredeyse. bence linç falan yemezsin, kötü gözle de bakmazlar. aile olumsuz yaklaşmıyorsa çok kısa sürede adapte olursun. başörtüsü bir kişi için artık anlamını yitirmişse, kişi ne kendine ne de başörtüsüne zulmetsin.

bu vesileyle sesleniyorum, başında eşarp ile tayt kombinleyen bacılarımız siz de düşünün bu işi. rahatlarsınız valla.
  • evanka  (19.10.19 12:43:15)