Uyuyamıyorum

2 senedir sorunlu evliliğim bitti, 18 yıllık kariyerime son verip sorunlu aile şirketini devralmıştım. Tam toparlandı, boşanalım dedi. Devredip çıktım. Geride emeğimi, hayallerimi, ailemi bıraktım. 2.5 yaşında oğlum kaldı geride. Şimdi uyuyamıyorum, dr, antidepresan da işe yaramadı. Günlük 10 km yürüyorum. İş kurayım diye çabalıyorum, konsantrasyon problemi yaşıyorum. Yaş 40 oldu, bu kadar handikap varken moralimi yüksek tutamıyorum. Ne yapacağım?

inadına çıkacaksınız zirveye.
yürüyüş yapmanız çok iyi bırakmayın.
oğlunuza harika bir gelecek vermek için çıkın zirveye şimdi.
her şey sizin elinizde. başarırsınız.
  • la traviata  (17.10.19 11:28:09)
Zor bir surec ama atlatacaksiniz eminim. Yuruyusu bence de birakmayin, spora abanin, salmayin sakin kendinize iyi bakin.

Ben de 36 yasindayim, yillar boyu beni tuketen meslegimi birakip yeni bir baslangic yapiyorum. 40 yas da yeni baslangiclar icin gec bir yas degil.
  • msb  (17.10.19 11:51:15)
Geride bıraktıklarınıza değil, önünüzde ki potansiyel olasılıklara/olanaklara odaklanmaya çalışın. zira arkanıza bakarken önünüzdeki yolu görmeniz imkansız. kaldı ki oğlunuz neden geride kalsın, ebeveynlerin boşanmasını daha şimdiden zihninizde böyle kodlarsanız, çocukla paylaşımlarınızı, geçireceğiniz zamanı vesaire doğru yönetemezsiniz.

40 yaş hiç bir şey için geç değil. bakın ne güzel, çocuğunuz var, sağlığınız yerinde, sorunlu bir aile şirketini devralıp düze çıkaracak iş deneyimine sahipsiniz. her şeyi halledebilirsiniz. yeter ki baktığınız perspektifi daha olumlu bir yönde dönüştürmeye gayret ve niyet edin.

doktor olarak psikolog mu kastettiniz bilmiyorum ama boşanma konusunda uzman bir psikologla terapiyi düşünebilirsiniz.

yürüyüş iyidir, ilaç gibidir, sakın bırakmayın. beslenmenizi aksatmayın, sağlıklı zihin için sağlıklı bir beden şart. günlük öz bakımınızı da aksatmamaya gayret edin, görevmiş gibi zoraki de olsa yerine getirin.
  • Phoebe  (17.10.19 12:00:59 ~ 12:02:37)