Mali usulsüzlük ve vakıf kurmak

Merhaba,

Vaktiyle mali usulsüzlüklerden mahkemesi görülmüş ve aklanmadığına dair bilgiler bulunan birtakım kişilerin vakıf kurması nasıl mümkün olabiliyor?

Sonuçta ciddi denetlemelere tabi tutulmuyor mu vakıflar?

(Türkiye'de yaşamıyormuş gibi saflıkla sormak istedim, ve maalesef mevzuata hakim değilim evet...)

Edit: 2. soru: Ne gibi bir çıkar güdülüyor bundan?

konuya ben de hiç hakim değilim ancak dediğiniz gibi bir takım usulsüzlüklere rağmen vakıf kurmasına müsaade edilen kişiler muhtemelen bir şekilde para aklıyor, bağış adı altında devletin parasını falan yiyorlardır.

direkt olarak şu geldi aklıma, belediyelerden falan kebap araziler vakıflara peşkeş çekiliyor, vakıf bunu ederinin altında kankisi olan işadamlarına satar vs. vs.

işin hukuki yönü, mevzuatları falan illaki vardır ama türkiye burası, buradan çıkış yok :D
  • solitude ov the lonliest star  (17.10.19 02:52:43)
Biraz daha araştırma yapabilirsin bunları okuduktan sonra :
www.aydinlik.com.tr

  • Erva  (17.10.19 09:56:57)