[]

mesleğinden ve kazancından dolayı mutsuz olanlar

geleceğiniz hakkında karamsar mısınız? otelciyim (aslında değilim ama yıllardır turizm sektöründeyim) ve meslekten nefret ediyorum birçok turizmci gibi. iş başvurusunda bulunduğum yerler cv'me bakıp sen otelcisin neden kendi mesleğini yapmıyorsun da bu işi düşünüyorsun diyip reddediyorlar. iş kuracak bir dönemde de değiliz malum ekonomik sıkıntıdan ötürü. nefret ettiğimiz işi hayatımız boyunca sürdürecek miyiz yani?
 
"is kuracak donemde degiliz" kafasindan cikmak lazim oncelikle.


  • stavro  (16.10.19 23:59:17) 
Aynı durumdayım


  • photo85  (17.10.19 01:31:23) 
mesleğimden para kazanamıyorum. az kazanıyorum demiyorum bak, hiç kazanamıyorum diyorum.


  • angina pektoris  (17.10.19 01:52:47) 
al benden de o kadar.
16-24 mesaisini arkadaşa devrettim, resepsiyondan çıktım geldim ve aynı düşüncelerle bu duyuruyu okuyorum. her geçen sene kalitesi daha da düşen turistler, giderek artan tatminsizlikleri ve daha fazla problem yaratmaları. çok saçma şeyler olmaya başladı, artık yüzlerine "yeter lan, tatil yapmayı bilmiyorsanız gelmeyin, evinize gidin" dememek için kendimi zoz tutuyorum.

bu olayın sonu yok. turizmi bırakan arkadaşlarımın hepsi memnun, düzenli yaşıyorlar ve daha önce bırakmadıkları için pişmanlar. zaten işini kaliteli yapan da kalmadı. gittikçe leşleşiyor.
  • MtKrt  (17.10.19 02:17:37) 
aile yönlendirmesi dahilinde ilk başlarda sevdiğim ancak şu an hiç hoşlanmadığım bir işte çalışıyorum. şu ekonomik şartlarda işten ayrılma ihtimalim yok arada bir tayin yazıp 25 seneyi doldurmak amacım.

iş kuracak dönemden çok işe hakim olabileceğini düşünüyorsan zamanı önemli değil.
  • mikahakkinen  (17.10.19 09:02:23) 
Meslek ve mutsuzluk deyince icimi dökmek istedim.
Isimde mutsuzum bu aralar, perakende sektörü. Mesleki tatminsizlik değil fakat, yillarca sahanin tozunu yuttuktan sonra perakende işinin artik yapilabilir bir iş olmadığına kanaat getirip yine aynı sektörde kendimi genel merkeze attım. Memur kafası takılayım biraz dedim. Her şey gayet iyi güzel giderken bizimkilerin eski tanıdığı, kaynak holding'te idare müdürlüğü yapmış feto tutuklusu tip tahliye olmuş. Aldılar işe haliyle. Gorunurde idare amirimiz fakat siyasi nedenlerden ötürü fetonun bir tas çorbasını içen bir tipin bir yudum suya muhtaç olup kivrana kivrana gebermesini zevkle izleyebileceğim için, kendisine bağlı olmayacağımı ve dahi bana pek de yaklaşmamasinin sağlığı açısından faydasina olacağı mesajını en üst kanallardan ilettim.(birim arkadaşı, üretim müdürü, yarım ağızla da patronun ta kendisi vasıtasıyla)
Rahatım bu konuda çok şükür, bir vatan haininden emir almayacağım.

Ama işte icimde zaman zaman yükselen bu tipin ağzını yüzünü dümdüz edip istifayı basma arzusu ile ciddi mücadele içindeyim.

Patronlarim ise dunya iyileri. Gerçekten cok has adamlar, yokluktan gelmiş, dost gibi yaklaşıp sadece ve sadece dostluk bekleyen insanlar.

Misal dün lojistikteki gece amiri izinliydi yerine baktım, akşam patron uğradı bugün de gündüzden devam edeceğimi işimin olduğunu söyledim nasıl dayanican dedi kacamak yaparim bi iki saat sıkıntı olmaz dedim. Ya olur mu öyle şey sabah evin anahtarını bırakırım takılırsın öğlene kadar dinlenirsin en azindan dedi. Öyle samimi bi ortam var.

Şimdi bi yandan böyle adamlar diğer yandan fetocu tipin ağzını burnunu kırma isteği.

Mutsuz ediyor bu açmaz beni.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (17.10.19 10:07:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.