[]

İleri yaşta İngilizce öğrenmek

40lı yaşlarında bir abimiz iş olanaklarını genişletmek için İngilizce öğrenmek istiyor. Yıllar önce üni.de öğrenmiş upper intermediate seviyesinde ama hiç kullanmamış unutmuş.

İş yoğunluğu ve İstanbul trafiği yüzünden kursa gitmesi mümkün değil. Full time oldukça yorucu bir işi var. Sizce nasıl bir yol izlemeli, İngilizce öğrenmek için?


 
ingilizce öğrennmek veya yabancı dil öğrenmek diye bir şey yok. bisiklete binmeyi öğrnemek veya yüzmeyi öğrenmek gibi bir kere öğreneyim yeter değil. hayatının bir parçası olması lazım. ben gün içinde türkçeden çok ingilizce yazı okuyorum. arabada ing haber dinliyorum. hep bir şekilde maruz bırakıyorum kendimi. yani diyeceğim hayatının bir parçası olacak ingilizce. kursa gerek yok. temeli de varmış biraz daha içli dışlı olsun ingilizce ile yeter.


  • kelepir  (16.10.19 22:22:42) 
Özel öğretmen tutup eve yakın bir yerde buluşmalı, fiyatlar uygun.


  • kaset  (17.10.19 21:08:02) 
buradaki sorun ileri yastan ziyade soz konusu arkadasin zaman ayirmak istememesi. "is olanaklarini gelistirecek kadar" ingilizce ogrenmek istikrarli her hafta 3-4 gun ugrasacak kadar bir ozveri gerektirir (bu devirde uluslararasi olarak kimse yarim yamalak ingilizceli biriyle ugrasmak istemez) ki yazdiklarindan yola cikarak bu yok.


  • hot potato  (17.10.19 21:14:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.