Bedelli asker valizinde mutlaka olması gereken şeyler?

Mutlaka olsun dediğiniz neler var? Atlet, iç çamaşır, çorap aldık diyelim 15'er tane.

1) Herkes boğaz ilacı alın diyor. Almasak bir sorun olur mu?
2) Şampuan, sıvı sabun, el kremi vs. alsak alıyorlar mı içeri? Yoksa fazla itinalı mı olmuş olur!
3) Kitap vs. gerçekten okuyabilir miyiz? Haftasonu nasıl geçiyor kışlada?
4) Traş seti veriliyor diyor kimileri? Biz kendimiz alsak içeri sokamıyor muyuz?
5) Tv, gazete gibi şeyler yok mu gündemden uzak kalmamak için? Sinema, PS var çoğunda.

Eklemek istediğiniz bir şey olursa mutlaka yazın.

1) al, hasta olmama şansın yok.
2) sprey olmayan şeyler sokabilirsin. evet alıyorlar yazdığın şeyleri.
3) yemin ediyorum okuyabiliyorsun. bu nasıl soru? kışladan kışlaya göre değişir. genelde bizde cumartesi öğlene kadar eğitim pazar full yatış.
4) evet veriliyor bize askerlik bitmeden 3 gün önce verdiler. sokabiliyorsun.
5) tv her yerde olmayabilir. olsa da her bölükte olmayabilir. gazete yok. sinema zannettiğin sinema değil ps de her yerde yok öyle.

araştırmışsın, güzel ama yanlış araştırmışsın.
  • kablelvuku  (16.10.19 17:22:31)
1. kesin al. pastil ve boğaz spreyi.
2. içeri alabilirsin. bence al.
3.cep kitabı al kesinlikle. her salak boşlukta açıp okursun. çok zaman oluyor. haftasonları da boş. kitap kesin al.
4. bize veren olmadı. herkes getirmiş. getirmezsen içerden alırsın.
5.sinema ve ps yoktu bizde. gazete yok. tv devamlı açık.
konuma göre güneş kremi. mevsime bakma. nurofen falan sakla sağa sola. askercell etiketi olan tuşlu telefon götür rahat et bence.
  • bir ileti paylastim  (16.10.19 17:25:01)
Havalar soğuma sürecinde, tam hasta olmalık dönemler. Askerde bu dönemde hasta olmama şansın yok gibi bir şey. Askerde revire gidip muayene olup ilaç alabilirsin ama bu süreç işleyene kadar askerliğin biter zaten. Yanında soğuk algınlığı ilacı bulundurursan rahat edersin. Gizli falan sok bir şekilde, girişte aramada çıkarsa içeriye almazlar.

2. maddede bir şey olmaz sokabilirsin.

3. madde için akşam yatışa kadar vakit oluyor askerde, hele sizin bedellilerde daha çok olacaktır (sadece acemilik süreci olduğu için). İsmi veya içeriği kafa karıştırıcı kitaplar götürme, gereksiz muhabbetlere girmemiş olursun.

4. Traş için 1 tane mach3 götürsen yeter zaten çok sert sakalın yoksa.

5- Gittiğin yere göre değişir; kiminde kös kös oturursun kimi yerde her tür sosyal olanak var. Genelde çoğu yer ikinci dediğim gibi.
  • Abdurrahman  (16.10.19 17:34:58)
la hiç bişey alma git. her şey satılıyor orda. 20 gün yetecek kadar şampuan savun vb alacak yer var olm. şırnak silopi'de bile var yani abartmayın bu kadar. bizim yan komşuya da böyle dedim inanmadı 3 tane valizle gitti. döndüğünde abi bilsem kot tişört giderdim keşke seni dinleseymişim dedi. her şey satılıyor. her şey. kitap alma boşuna. çoğu zaman yorgun olursun. birde ordaki insanların hikayelerini dinlersen kitaptan daha faydalı olduğuna kanaat getirirsin. aldığı 10 lira maaşı ailesine gönderen arkadaş vardı amk. kitaba gerek yok sor anlatsın akşama kadar.

  • Tears of Devil  (16.10.19 17:46:28)
Bravo @tears. Ben de aynı şeyleri söylüyorum ama admin arkadaşlar siliyor sonra. Sana srtı bir veriyorum.

  • [GODDARD]  (16.10.19 19:28:24)
1 alma. içeri girerken çantan aranır. ilaçlara el konur. boyunluk al. üşütme boğazını.
2 şampuan(küçük) ve el kremi al. sıvı sabun aşırı olur.
3 1 ya da 2 kitap al. abartma.
4 verilen traş setiyle yüzünü kesersin. mutlaka kendi traş setini götür.
5 gazinoda tv var ama gazino ortamı rahatsız edicidir. 18 gün gündemden uzak kal. ne olacak?
  • sinek kral  (16.10.19 20:00:06 ~ 20:00:37)
1- gerek yok. içeri sokmayabilirler.
2- bizde alıyorlardı içeri.
3- okuyabilirsin boş zamanlarda.
4- bizde vermediler. kendim götürdüm.
5- gazete görmedim ama tv vardı.

tabanlık kesin götür. en kalitelisi olsun hatta.
  • false pretension  (16.10.19 20:24:36)