[]

Nezle olan sokak kedisi

Merhaba hayvan dostları,

Sitemizde sokak kedilerinin toplu olarak kaldığı kedi evi var. Bu kedi evindeki sokak kedilerinden en büyüğü nezle olmuş sanırım. Burnunda da sümükler var. Maddi durumum veterinere götürecek kadar iyi değil. Şimdi bu kediye nasıl bir şey yapılabilir? Eczaneden hangi ilacı alsam büyük ihtimal iyi gelir?


 
Kedi nezlesi oldukça bulaşıcıdır ve ölümcül olabilir. Kedinin burnu tıkalı ise ve bu yüzden koku alamıyorsa yemeği de kesebilir. Bu hastalığın ilerleyişini hızlandırır.

Kedinin özellikle soğuk havalarda yeterli besleniyor olması bağışıklığını güçlendirecektir. İlave olarak immuneks kapsülleri açıp tozunu yediklerine karıştırarak bağışıklığını güçlendirebilirsiniz.

Burun akıntısının FIP belirtisi de olabileceğini de unutmayın.
  • zombi  (16.10.19 17:20:29) 
veterinerin antibiyotik verme ihtimali var siz onu eczaneden kafanıza göre alamıyorsunuz artık yasak. en azından belediye veterineri falan bakabilir. öyleyse basit bir tedavi zaten. belki ilacı verir siz uygularsınız.


  • not dark yet  (16.10.19 21:52:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.