[]

kredi karti limiti

taksitli alisveris icin kredi karti basvurusu yaptim.

1000 lira limit verdi. bu kart ile
mesela 5000 liralik bir alisverisi 6 taksit yapip odeyebilirim degil mi?

bu limit totalde yaptigim alisverisi degil ayda yaptigim harcamayi limitler degil mi?

 
totalde yaptığınız alışverişi belirliyor. 5bin liralık bir şeyi bu kart taksitelendirme yapmanız için kart içinde hiç borç yok iken karta 4000 lira yatırmanız gerekli.


  • ruzgar1  (15.10.19 17:50:09) 
ruzgar? odedigim aylik taksier 1000 tl den fazla olabilir mi?

mesela 10binlik alisverisi 5 taksitle 2 bin olarak odeyebilir miyim?
  • egokalp  (15.10.19 17:52:19) 
1000 lira toplam limit. Taksitli de olsa 5000 liralık alışveriş yapamazsın.


  • redskull  (15.10.19 17:54:16) 
teknik olarak ödeme yok hocam. zaten kredi kartı limitiniz 1000 lira siz üstüne 4000 lira nakit para yatırarak sadece harcama için yer açıyorsunuz. -internetten ürün alırken limit yetmediği zaman yapılan bir şey bu-

5000 liralık ürünü bu kredi kartı ile almak için 4000 lirayı önceden kredi kartına yatırmanız gerekli bu ürünü taksitlendirirseniz her ay taksit miktarı kadar yer açılacak fakat, zaten limitiniz 1000 lira olduğu için 1000 liradan aşağıya düşene kadar kredi kartını kullanamayacaksınız ve kredi kartına borç ödemeniz gerekmeyecek.

zaten 4000 lira peşin vermiştik yani bu işlem çok mantıklı değil sadece kredi kartı ile alabileceğiniz bir ürün var ise onun için mantıklı.
  • ruzgar1  (15.10.19 18:03:41) 
kartın limiti, o kartla yapabileceğin en yüksek miktardaki alışverişin limitidir.
yani en fazla bin lira harcama yapıp onu taksitlendirebilirsin.

beş bin liralık harcama yapabilmen için limitinin en az beş bin olması lazım.
yani limit demek aylık ödemenin maksimum limiti değil, toplam harcamanın limitidir.
  • blatta hiberna  (15.10.19 18:16:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.