[]

Güneş -Solar- Enerji Kullanımı

Gün ışığı güneş enerjisinden faydalanmak için yeterli midir? Örneğin bir odanın içerisini doğrudan olmadan aydınlatan bir gün ışığı depolanarak kullanılabilir mi ?
 
Kullanmak "ucuz", depolamak ise oldukça pahalıdır. Direkt olarak gelmeyen güneş ışığının verimi varla yok arası olacağından kullanmak ve depolamak için gerekli alan mantıksız boyutlara çıkar.


  • kimlanbu  (15.10.19 10:28:15) 
Günümüzde geliştirilen güneş paneli hücreleri oldukça verimli olmasına rağmen bu enerjiyi depolamak hala hem maliyetli hem de yer kaplıyor bir odayı gece aydınlatmak için çok fazla enerjiye ihtiyacınız yok yeni nesil led aydınlatmalar çok düşük enerjiye ihtiyaç duyuyor ama tek bir odayı aydınlatmak için güneş enerjisinden faydalanmak ne kadar ekonomik uzun uzun düşünmek lazım


  • solo  (15.10.19 12:01:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.