[]

Ne zaman dışarıda yesem midem bozuluyor, benim gibi olan var mı?

Zaten sindirim boşaltım sistemim ufak bir stres altında sapıtıyor hemen. Evde yiyince bir şey olmuyor ama ne zaman dışarıda yesem midem bozuluyor. Yapılan yerden kaynaklı dimi? Midem o hijyensizliği tolere edemiyor sanırım.
 
Hijyenden ziyade kullanılan yağdandır


 • neysene  (15.10.19 09:16:32) 
once midem su kaynatir sonra radyator delinir bende. fiks.


 • turbo sadık  (15.10.19 10:07:31) 
Bu ben de hiç olmazdı ama geçtiğimiz ay 3 kere dışarıda yedim, üçünde de evde kendimi tuvalete zor attım.


 • geçerkenugradım  (15.10.19 10:10:19) 
kullanılan kötü yağlardan +1
düzenli yesen ona da alışır sindirim sistemi. en güzeli evde yemek.

 • hasmetizm 2046  (15.10.19 10:16:36) 
Eşim de böyle, iş yerinin yemekhanesinde ne zaman yese kötü oluyor midesi. Kullanılan yağlardan muhtemelen.

Bizim şirketin yemekhanesini de aynı şirket işletiyor bende bir sıkıntı yok mesela. Kişiden kişiye farklılık gösteriyor tolerans.
 • chicha  (15.10.19 11:07:37) 
dışarıda yemek zorunda kalırsam en mantıklı yer "subway" bana göre.. hem gözünüzün önünde yapıyorlar hem de sağlıklı..

diğer yerlerdeki yağlı şekerli gıdalar beni de bozuyor..
 • strobist  (15.10.19 11:45:52) 
kalitesiz malzemelerin kullanildigi yerde genellikle olur...


 • sweetoffice  (15.10.19 11:53:04) 
@strobist

hayatımın en kötü zehirlenmesini subway'in köfteli sandviçinden sonra yaşamıştım. gözümün önünde yapmışlardı sandviçi de.

bu arada bu bakteri vs olayı ille de bozuk gıda olacak diye bir zorunluluk içermiyor. örneğin subway'de kullandıkları bıçakta bakteri vardır. kağıdında vardır, tezgahında vardır.
 • emfuzi  (13.11.19 11:16:33) 
@emfuzi

ben genellikle çavdar ekmek + yeşillik + şarküteri üçlemesi şeklinde ilerliyorum.. köfte tavuk gibi etleri de tercih etmiyorum.. zaten mekan art niyetliyse tabiki yapacak bir şey yok.. bu hayatta hiçbir şeyin garantisi yok.. yine de kötünün iyisi olarak yaklaşıyorum duruma..
 • strobist  (14.11.19 14:37:58) 
Aynı sorun bende de var. Hemen tuvalete koşuyorum.


 • insomniac  (14.11.19 14:44:32) 
geçen bi lokantadan yemek yedim
dağıldım resmen
etli falan da değildi
%60 evden taşıyordum yemeklerimi %90a çıkardım
 • superb  (14.11.19 15:00:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.