[]

Zamanla Geçen Astigmat Yapmışlar?

Merhaba,

Bugün 6 yıl aradan sonra göz muayenesine gittim ve her iki gözde 0.25 olan Astigmatımın zamanla kaybolmuş olabileceğini söyledi. (0.25- 0.75 miyop) Abudik forumlara bakınacağıma buraya danışayım dedim :)

Astigmat kalıtımsal bir rahatsızlık değil mi; numaralar sabit kalmıyor mu genelde?

Benzer bir durumla karşılaşan?

Teşekkürler

 
soruya ek yapmak istemezdim ama miyopu bile gözlükle gerileyen var. o da mümkün müdür acaba?


  • sutlu nescafe  (14.10.19 19:23:17) 
Astigmat genetik olabiliyo da olmayabiliyo da diye biliyorum. Annemde var mesela ve sonradan oluştu, genetik de değil. Ek olarak bildiğim kadarıyla astigmat numarası zamanla ileri geri oynayabiliyormuş hep. Belki ilerde yine belirir bilemiycem :)


  • superfluid  (14.10.19 19:44:38) 
0.25 se kaybolması normal. 2.00 den 1.00'e düşmez ama. + - 0.50 gidiyor.


  • insomniac  (14.10.19 19:51:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.