[]

istinaftan dönen dava tekrar sonuçlandıktan sonra yine istinafa gider mi?

iş mahkemesini kazanmıştım, bölge adliye mahkemesinden dönmüştü, tekrar kazandım.

yine istinaf süreci olacak mı?


 
Bozulan ve bozma kararı ile son kararın hüküm kısımlarını ekleyebilir misiniz duyuruya? Resim olarak vs.


  • Topalordek  (14.10.19 19:24:38) 
ilk karar ibb.co
istinaf bozma kararı ibb.co (tanıklara meşruhatlı davetiye tebliğ edilmediği sebebi ile bozma verdi)
son karar ibb.co
  • glore  (15.10.19 12:20:03) 
Ilk kararda usulde eksik var, oyle olunca istinaf: esas hakkinda karar veremezsin demiş mahkemeye. Son karardan anladığım kadarıyla usuldeki eksik tamamlanıp esas hakkında yeni karar var. Istinaf sureci yeniden olacak. Usulde eksik yoksa onama veya bozup kendi karar verecek. Yani usulde eksik yoksa artik istinaf karari son karar. Bu arada söylemeyi unutmadan eğer bu davalar temyize de tabiyse istinaftan sonra orayada gider haberin olsun. Iş davalarını bilmiyorum netten araştır onu. Öyle olursa istinafla aynı olacak süreç. Temyize tabi değilse istinaf karari davayı bitirir, temyiz varsa Yargıtay kararı davayi bitirir ama dediğim gibi mahkeme usulde yine yanlışlık yapmadı diye düşünürsek böyle.


  • Topalordek  (15.10.19 15:59:43) 
iş mahkemesinde istinaf son hocam, yargıtaya gitmiyormuş.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

son olarak merak ettiğim bir konu, bu dava yine aynı istinaf dairesine mi düşer sizce yoksa yeni daire'ye mi yollanir?
  • glore  (15.10.19 21:35:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.