[]

Dolar Hesabı ile Euro dönüşümü ve Nakit olarak çekmek ?

Özetle bankamda dolarım var bunu euroya çevirip gidip bankamatikten çekmek mümkün mü ? Değilse atıyorum Doları euroya çevirip gidip Banka Gişelerinden mi çekmeliyim ? ( ENPARA kartımda )

Not: Gidip de dolar olarak para yatırmadım hiç. Hep internet bankacılığı ile aldım TRY üzerinden.


 
enpara hesabında anladığım kadarıyla şu anda dolar ve tl hesabın var. bir de euro hesabı açman gerekiyor.

sonra doları tl'ye çevireceksin
çevirdiğin tl ile euro alacaksın.

www.qnbfinansbank.com

şurdan döviz çekilebilen atm'lerden birine gidip euro olarak çekeceksin.

fakat alış-satış farkından paran erimiş olacak haberin olsun.

çünkü doğrudan dolarını eur/usd kuruyla euro'ya çeviremezsin. banka uygulamalarında döviz alımlarında sadece tl kullanabiliyorsun.
  • aziz dostum jack  (14.10.19 11:01:08 ~ 11:01:47) 
@jack Teşekkür ederim.. evet epey eriyecek gibi duruyor :/ Sıfırdan Tl ile euro almak daha mantıklı sanki.. Dolardan tl'Ye ordan euroya geçerken daha da eriyecek çünkü..


  • denizmaniaherif  (14.10.19 11:22:16) 
dolardan euroya çevirebilirsiniz online. arada bir kez tl ye çevirmenize gerek yok. ayrıca atm özelliği eğer döviz vermeye uygunsa çekebilirsiniz. enparayı arayıp bölgenizde döviz veren atm leri sorabilirsiniz.

edit: arbitraj deniyor dövizden dövize çevirme işlemine.
  • ykyt  (14.10.19 11:24:37 ~ 11:25:29) 
@ykyt bu tabi daha çok işime gelir.. teşekkür ederim. Denemek lazım.


  • denizmaniaherif  (14.10.19 12:26:20) 
Konuyu merak edenler olursa diye yazıyorum enpara dolardan euroya herhangi bir ücret tahsil etmeden çevirdi. Nakit olarak çekme konusunu ise henüz denemedim.


  • denizmaniaherif  (15.10.19 11:39:29) 
elbette ücret almaz, cunku capraz degisimlerde kuru biraz kendine biraz da sana daha uygun yapiyor :) atm lerden ucretsiz cekebilirsin (döviz atm'lerinden) defalarca kullaniyorum bu sekilde bende


  • sweetoffice  (15.10.19 11:51:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.