[]

projeksiyon perdesi görüntüyü çok etkiler mi?

yeni bir projeksiyon cihazı aldım
şimdilik açık mor renkli bir duvara yansıtıyorum ama görüntü bazen gözüme parlak/gökkuşaklı geliyor (özellikle bakışlarım sabit değil, görüntüde gezinirken)

perde görüntü performansını iyi yönde arttırıyor mu?

 
projeksiyonu mor renkli bir duvara mı yansıtıyorsun :)

tabi ki mevcuttan çok daha iyi görüntü alırsın beyaz perdede
  • teritori  (14.10.19 09:25:29) 
@teritori evet, hiç bilmiyorum bu konuları, o yüzden sordum :)


  • superb  (14.10.19 09:32:54 ~ 09:32:59) 
10 yıldır mat beyaz duvarımı kullanıyorum.
Mor perdeden sonra beyaz duvar sizi Rönesans dönemine sokacaktır :) Hatta bir çağ bitip başka bir çağa bile ayak basacak olabilirsiniz..

  • denizmaniaherif  (14.10.19 10:25:39) 
projeksiyonu haliya da tutsan goruntu verir bu yuzden perde ya da yansitilan alan cok fark yaratiyor. senin mor perdede sari diye gorduklerin aslinda beyaz, kahverengi gorduklerin siyah.

istanbuldaysan boyut dijitale gidip perdeleri canli demo yapanilirsin.
  • brkylmz  (14.10.19 11:17:58) 
perde görüntüyü ucurur sizin durumunuzda.

beyaz kirec duvardan perdeye bile baya fark yaratiyor.

perde olarak sunu aliyor avrupada millet

www.ikea.com.tr
  • duygusuzromantik  (14.10.19 13:05:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.