[]

Coursera, Edx sertifikaları

Selam Romalılar

Daha önce Edx, ve coursera dan birkaç tane kurs bitimiştim ama audit olarak yani herhangi bir onaylı sertifka almadım. Şimdi yeniden bir kaç kursa kayıt yaptırmayı düşünüyorum ama bu sefer kayıt olup olmama konusunda terddütlerim var. Yani para vermeye değer mi sertfika için bu konuda şüphelerim var tamam eğitimler kaliteli olabilir fakat işte..

Şimdi CV hazırladğım zaman ben bu aldığı kursları yazmıyorum doğal olarak sertifika yok diye, sizce alsam çok büyük bir avantajı olur mu yoksa benim gibi olmasa da olur mantığında mı bakıyorsunuz? Bir de eskiden aldığım kursalrın parasını yatırırsam sertfikaları alabilirmiyim?

 
zerre degeri yok. coursera kisisel gelisim icin güzel ama sertifika olarak degersiz.


  • duygusuzromantik  (13.10.19 18:03:42) 
Kişisel gelişim için çok iyi siteler ama cv'sine burdan aldığı eğitimleri yazanları ciddiye alamıyorum ben.


  • synesthesia  (13.10.19 18:09:50) 
@duygusuzromantik ve @synthesia teşekkürler cevaplarınız için
O zaman en iyisi audit audit takılmak:)

  • retarder  (13.10.19 18:15:22) 
Sertifika için para vermene gerek yok. Financial aid formu doldur.


  • doruklara sevdalandım  (13.10.19 20:13:48) 
üniversite diplomalarının, yüksek lisansların para etmediği yerden bahsediyoruz. işe yaramasını beklemek fazla iyimser bir beklenti.


  • denek hayatım  (13.10.19 20:18:45) 
Online eğitim üzerindeki o "Online yea" izlenimi ne yazık ki bir türlü bitmiyor. Hani sanki sınıf içi eğitim çok mükemmel sonuçlar vermiş gibi... Bütçeniz sınırlıysa bence de audit modunda devam edin ama bunları CV'nizde eğitimler bölümünde (Özellikle de eğitimin gerçekten size bir şey kattığına inanıyorsanız) belirtmenizde -bence bir sakınca yok. Bugüne kadar "Burada X eğitimi yazmışsın ama bunun sertifikası nerde?" diye soran birini görmediğim gibi böyle bir soru gelse bile durumu açıklarsınız. Boş vakitlerinizi kendinizi geliştirmek için harcıyor olduğunuzu gösterebilmek daha kıymetli.


  • salihdt  (13.10.19 22:37:26 ~ 22:38:13) 
Salihdt+1

Udemy neyse de edx.in eğitimleri oldukça iyi fayda sağlamıştır. Sertifika olmasa da yazın fayda gördüyseniz. Bana da hiç soran olmadı. Soran olursa almaya hak kazandım ama para yatırıp almadım dersin, ki soran olmaz.
  • biseysorcaktim  (14.10.19 08:25:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.