[]

KPSS'den önce kamu personelleri nasıl işe alınıyordu?

Yine "genel" bir sınav var mıydı? Nasıl bir prosedür uygulanıyordu?
 
Babam 87’de devlete girmiş. Ankaraya 86’da sınava gittiğinden falan bahsetmişti


  • avatar is back  (13.10.19 17:31:34) 
her kurum kendi sınavını yapıyordu.


  • tolgan  (13.10.19 17:43:18) 
Dms (kisaca devlet memuru sinavi) diye bir sinav vardi ilkin (1999). Ondan once basvuru yoluyla veya torpil sistemiyle aliniyordu.kpss 2002 ilk.


  • fempusay  (13.10.19 18:17:20) 
Ayrica personel cogul ifade oldugundan ekstra cogul eki eklenmese daha guzel.


  • fempusay  (13.10.19 18:18:05) 
kendi sınavını yapan kurumlar vardı. çoğunluk torpil tabii. ecevit reyiz biraz olsun düzeltmiş ortalığı sınav getirerek.


  • glamdr1ng  (13.10.19 18:25:49) 
her kurum elemanini kendi secermis, tabi mulakatli olanlarda torpil yine dewam, cook eskiden universitelerde kendi sinavini kendi yaparmis mesela


  • alttaraf  (13.10.19 19:15:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.