[]

Yazılıma atılsam para nerde olur ?

c sharp biliyorum ama python a da ara ara bakıyorum.sormak istediğim yazılımda para nerede vardır? anladığım kadarı ile dil bilmek meseledeğil gelen kütüphaneleri kullanarak programlar yapmak mesele doğru mu anladım ?

bilgisayar mühendisi değilim ama bu işlere girerek nereden para kazanabilirim veya bilr bilişim şirketinde işe girebilmek için default ne özelliklere sahip olmam gerekir.

biliyorum biraz amatörce gelecek bir çoğuna ama ben de amatörüm.

teşekkürler.

 
Kesinlikle app geliştirmekte var. İos ve android de bişeyler yazabildiğin sürece parayı saymak için zamanın olmayacak.


  • paudi  (12.10.19 14:10:11) 
Türkiye'de cok zor. Calisan uygulamalar yapip bir portfoy olusturmaniz lazim.

Gonullu olarak yazilim ofislerine stajyer gibi bu isi ogrenmek istediginizi, basit projelerde destek verebikecrginizi soyleyin belki ufak isler paslarlar. Boylece bir mentor edinmis olursunuz.
  • anten  (12.10.19 14:10:35) 
hangi alanda calismak istiyorsan o alanda is yapan firmalarin yazilim ile ilgili is ilanlarina bak. yazilimda her alanda is ve para var ama kimi alan var ki nispeten uzun yillar tecrube ister ve rekabet azdir . diger taraftan daha hizli ogrenip tecrube kazanilacak alanlarda ise rekabette coktur. o nedenle oncelikle hangi alanda calismak istedigine bak, o alanda gerekli olan dil ve kutuphanler konusunda kendini gelistir derim.


  • emrahday  (12.10.19 17:45:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.