[]

Hukukçular, bu entrydeki bilgi doğru mu?

eksisozluk.com
 
başıma geldi doğru...

bir avukat dolandırdı bu sebep yüzünden.

o yüzden hukuk a hiçbir saygım kalmadı. artık işlerimi hamurabi kanunları ile yürütüyorum. toplumun o son dönemdeki vahşileştirdiklerdenim.
  • paudi  (11.10.19 22:06:51) 
Evet yeni gelen düzenleme ile bu şekilde. rüşvette anlaşma ve görevin gereklerine uymayan bir fiilin mevcut olması gerekir.


  • dreamsandcolours  (11.10.19 22:42:11) 
(bkz: irtikap)


  • microfiction  (11.10.19 23:11:01) 
Vaktim olmadığı için bkz. vermekle yetinmiştim. Sadece memurun fayda sağlaması durumunda gerekli unsurlar da varsa rüşvet değil, irtikap suçu oluşabilir.


  • microfiction  (12.10.19 00:38:14) 
Kavramlar ya da anlamları yer değiştirmiş gibi toplum hafızasında.
Rüşvet, kamu görevlisinin 'yapmaması' gereken bir iş karşılığında aldığı bir menfaattir.
İrtikap, görevi dahilinde 'yaptığı' iş için aldığı menfaattir.
  • Erva  (12.10.19 08:04:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.