[]

memlekete dönmek

1.5 yıldır istanbul'da yaşıyordum. öncesinde üniversitede ankara'daydım, öncesinde de memleketteydim. istanbuldan son zamanlarda çok yorulmaya başladım. bu durum uzun süredir tatil yapmıyor olmamdan da kaynaklanıyor olabilir ama bilmiyorum. memlekete dönsem iş yok. burada beyaz yakalıyım, 5-6k aylık kazanıyorum ama her şey o kadar pahalı ki artık maaşı aldığım gibi kira fatura kredi kartı falan dağıtmaya başladım.

para biriktiremiyorum, şehir çok kalabalık, artık bunalıyorum. memlekete dönsem, iş bulsam bile 2 hafta sonra sıkıntıdan ölebilirim. hiçbi yerde mutlu olamayacakmışım gibi duruyor.

soru: ben ne bok yiyim?

 
Illa memlekete degil de (memleket nere bilmiyorum tabi) daha kucuk ama daha rahat sehirlerde is olanaklarinizi kovalayin.

Ankara bile olsa Istanbuldan iyidir bu konuda ama tabii sektorunuz Istanbul odakliysa olmaz tabii..

Uzun ve gercek bir tatile ihtiyaciniz var gibi..

Bir de stresinizi enerjinizi atacak ve kafanizi bosaltacak duzenli bir etkinlik bulmalisiniz
  • Kutup Ayısı  (11.10.19 10:27:10) 
Kışın memlekette ne yapacaksın? Kışın yapacak bir şey yoksa orda sıkıntıdan ölürsün.
istanbulda yapacak bir şey bul. Kurs, spor, halı saha ne bileyim heves edeceğin bir şey.

  • kitik  (11.10.19 10:32:20) 
İstanbul dışına çıkarsan maaşlar orantılı olarak azalıyor ve iş yok. Yani seçimin istanbul'da ay sonunu getirmeye çalışmak ve memleketinde ay sonunu getirmeye çalışmak arasında olacak.

Mevcut işi bırakmak bu şartlarda gerçekten g*t ister. Sene bazında işsiz olan mühendis dolu ortalık.
  • kimlanbu  (11.10.19 11:06:53) 
memlekete dön benim gibi. hiçkimse sıkıntıdan ölmez. daha mutlu olacağına garanti veririm. (memleketinin neresi olduğunu bilmiyorum bile)


  • o kadar da degil aga  (11.10.19 12:44:10) 
istanbul'lu olmayanlar memleketine dönmeli bence de. nefes alamıyoruz.


  • ruhen hastayim ben  (11.10.19 12:50:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.