[]

Özel sektörde işveren işten çıkarınca tazminat ödemek zorunda mı?

Eğer zorundaysa bu tazminat neye göre belirleniyor?
 
google / iş kanunu / işten çıkartılırken tazminat şartları


  • emfuzi  (10.10.19 16:33:18) 
burda cevaplanacak kadar kısa değil, bu konuyşa ilgili okumak lazım

emfuzi +1

bin tane koşul var.
  • benaslinda  (10.10.19 16:44:51) 
çıkarılma sebebine göre ödeyebilir de ödemeyebilirde.

Özet geçecek olursam haklı sebeple kovduysa (hırsızlık, performans düşüklüğü, işe geç kalma, iş yerinde kavga etmek, işe alkollü/kafası güzel gelmek vs vs) tazminatsız kovar.

Kafasına göre çıkardıysa kıdem tazminatı ödemek zorunda, belki ihbar tazminatına da hak doğar.

iskanunu.com
  • kimlanbu  (10.10.19 16:58:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.