[]

aliekspress+dhl

merhaba, aliekspress'ten dhl ile bir urun alirsak dhl otomatik olarak vergiyi de alip kargo ucretine mi yansitiyor. 1000-1500 tl kargo ucreti cikartiyor.
 
Çin'den gelen kargoları bilmiyorum fakat Avrupa'dan gelen kargolarda ürün gümrüğe girdiğinde vergileniyor, DHL bu tutarla ilgili ödeme linkini alıcıya gönderiyor alıcı DHL'ye ödüyor DHL de gümrüğe ödeyip kargoyu çekiyor.


  • angelus  (10.10.19 15:21:21) 
hayır o paranın içinde gümrük masrafları yok sadece kargo ücreti o. ürün buraya gelince ekstra gümrük vergisi de ödersiniz.


  • genc irisi  (10.10.19 15:22:01) 
@angelus @genc irisi aliexpressten ürün aldım hollandadan gönderilmiş 3,5 dolar yazıyor ama kozmetik ürünü olduğu için ptt gümrük alamazsın dedi. Hepsi kozmetik ürünü değil aslında elektronik ürğn de vardı kutunun içinde. Alamaz mıyım?


  • ashleybon  (10.10.19 16:15:52) 
Gercekten, hayatınızı degistirmeyecekse size inanılmaz para kazandırıp, hayatı bir mesele olmadıkça bu özel kargo sirketlerini kullanmayin, 2 gün sonra buraya gelip cihazın, parçanın, paketin, iki katı para istiyorlar ne yapabilirim diye geliyorlar üzülüyoruz


  • protrek  (10.10.19 17:01:03) 
@ashleybon kozmetik/parfüm yasaklı onları kesin alamazsın ama aynı paketin içinde ki elektronik eşyayı alabilirmisin hiç bilemiyorum malesef.


  • genc irisi  (10.10.19 17:47:55) 
kargo ucreti vergi falan derken turkiye'den almaya karar verdim.


  • seksli harf  (16.10.19 23:23:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.