[]

yazılı basında komedi değilde mizah denilme sebebi nedir?

sb
 
komedi diyince, gülünç duruma düşme utanılacak bir şey var sanki. Mizah deyince ince, zeka dolu olduğundan herhal.


  • tsubasa  (10.10.19 11:00:46) 
komedi "performansla ilgili" cagrisimi yapiyor. "dun izledigim standup iyi bir mizah performansiydi" demezsin mesela. "mizahi bir yazi"daki mizah yerine komedi de kullanamazsin.


  • grv  (10.10.19 12:45:23) 
aslında bugünkü anlamıyla ikisi de mizah.
peformans sanatlarında komedi "comedia" dan geliyor. öyle yerleşmiş.güldürü öğesi olan comedia, diğerleri dram oluyor.

bir de mizah illa güldürmek zorunda değil; tiye almak, sarkasm ve ironi de yer yer mizahi olabilir. mizah daha kapsamlı bişey bu farkı yazılı kaynaklarda daha iyi görebiliyoruz ondan.
  • jimjim  (10.10.19 13:04:54) 
comedy ve humour : komedi ve mizah böyle bir ayrım var çünkü.


  • illegalstar  (10.10.19 17:29:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.