[]

1 senelik Macbook Pro 2015 15'' vs Yeni Dell XPS 15

Merhaba,

Calistigim is yerinden ayrilma durumundayim. Sirket yaklasik bir senedir calismakta oldugum 15'' Macbook Pro 2015'i almak istersem asagi yukari sifir Dell XPS 15 fiyatina bana satacak.

Web gelistiriciyim ve laptopu da agirlikli olarak isimle ilgili kullanacagim.

Siz olsaniz hangi opsiyonu secerdiniz?

 
Macbook tabi ki. Dell XPS kötü bir bilgisayar değil ama fiyatları aynıysa niye onu tercih edeyim ki macbook dururken.


  • plutongezegendegilmi  (10.10.19 10:38:44) 
Fiyattan çok işiniz için gerekli teknik özellikleri ne ölçüde karşıladığına ve uzun vadede ne kadar güncel kalacağına bakın. 2015 macbook pro biraz eski bence 5 senelik alet.


  • karacigerim vur kadehlere  (10.10.19 10:53:32) 
c# yazmıyorsan macbook.


  • tchuck  (10.10.19 10:59:50) 
dell xps 15 mükemmel makina. 4 yıllık macbook pro'ya ben değişmezdim açıkçası. 15 bin az para değil bence.

ubuntu alışkanlığın varsa ubuntuda yazabilirsin istediğin dili zaten. web gelistiriciye macbook çok elzem bir ihtiyaç da değil.
  • ayin yazari  (10.10.19 11:32:56) 
Dell xpsler yanlış hatırlamıyorsam hackintosh için en uygun laptoplardan öyle de değerlendirebilirsin


  • mirafiori  (10.10.19 11:45:07) 
Btw şirket sizi biraz kazıklıyor gibi. 2015 macbook pro'lar sahibindende 10k civarına gidiyor.


  • plutongezegendegilmi  (10.10.19 13:01:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.