[]

operasyon olmasaydi neyi kaybedecektik?

lutfen tarafli bir soru olarak gormeyin, sadece olaylara uzak metropol insani oldugum icin soruyorum. neden boyle riskli bir operasyon yapiyoruz. avrupanin tepkisi, metropollerde teror saldirisi, askeri ve maddi kayiplar vs..

diyelim girmedik ne zararimiz olacakti?


 
Şu an sadece dağlarda ve köyde gerilla olup “metropollerde terör saldırısı, askeri kayıplara” sebep olanlar var ya heh işte onlar abd destekli devlet kurmayı planlıyorlar. Devlet olup askeri ve ekonomik desteği alırsa bir de yapacaklarını düşün. Kısacası Türkiye 30-40 yıldır savaştığı teröristlerin desteklerle devlet olmasını hemen diplerimizde bayrak sallamasını istemiyor ve bu çok normal, olması gereken.


  • avatar is back  (10.10.19 09:38:56) 
Bu bir sarı öküz hikayesi.
Sebeplerini oluşumunu ayrıca araştırırsın, konuşulur ama sonuçta suriye'nin kuzeyinde aynı ırak'ta olduğu gibi kürt yönetimi altında bir bölge/ülke kurulmak isteniyor.

Yıllardır terörist olarak başımıza bela olanlar bu yapı sayesinde abd ve avrupa eliyle sanki hiçbir şey yapmamışlar hiçbir şey olmamış gibi sicillerini temizleyip barış havarisi ezilen masum insanlara dönüştürülüyorlar ve muhtemelen bunun bir adım sonrası da bizim ülkemiz topraklarıni üzerinde hak sahipliği iddiaları olacak.


Bugün operasyona karşı çıkan ülkelere ve toplumdaki baskılara karşı durup bu operasyonu yapmazsak yarın bizim topraklarımız söz konusu olduğunda çok geç olacak ve derdimizi anlatmak da kat kat zorlaşacak.

Sosyal medyada Türkler ve Türkiye hakkında söylenenleri gördüysen saygınlığımızjn yerlerde olduğunu göreceksin, dün barbar marbar diyenler bugün her ne kadar ışid'e karşı savaşmış olsak da bize ışid sever teröristler diyorlar. Aynı şekilde rakka'da ışid'i anlaşmayla şehirden salan ve sayelerinde suriye'de kendine alan yaratan onlarca yıldır burada terör eylemleri yapan kürt gruplara müttefikimiz barış savaşçısı mağdur kürt kardeşlerimiz diyorlar.

Ne biz derdimizi anlatabiliyoruz ne onlar dinleyio anlamaya niyetli, bombok bir durumdayız. O yüzden israil gibi kulağımızı dışarıya kapatıp "ne yaparsak yapalım 3 gün sonra hepsi unutulur" düsturuyla bu kötü intibayı hak edecek şiddet ve kapsamda bu işe müdahale etmemiz gerekiyor...

Konunun buralara gelmesi tamamen hükümetin hatasıdır ve kişisel fikrim bu hükümetin ana operasyon motivasyonunun kendi iktidarlarını sürdürmek olduğudur.

Her ne kadar kişisel çıkarlarını öne koymuş olsalar da ülke için vazgeçilemeyecek kadar önemli bir operasyon ve gerçek bir beka meselesi olduğu için de destekliyoruz işte...
  • kambek  (10.10.19 09:46:00) 
hiçbir kaybımız olmayacaktı.

hiç.
  • babilbaligi  (10.10.19 09:51:39) 
Muhalif birisiyim ama şu an bu operasyona karşı çıkanlar ileride orada bir terör devleti kurulursa bu seferde neden izlendi bir şey yapılmadı diyecekler.

Baştan zaten Suriye politikası yanlış idi. Olaylar buraya gelmeden çok önce bunlara gerek kalmadan engellenebilirdi ama olmadı.

Fakat şu an başka çare de kalmadı bu operasyondan başka. O sebeple doğru.
  • ihanet kac kisilik  (10.10.19 09:52:08) 
tc kanunları ve muhbir vatandaşlar bu soruya burada cevap vermemize müsaade etmiyor ne yazık ki. girmeseydik bu namüsait durumu "kaybedecektik", onun yerine medeni bir ülke olma umudumuzu kaybetmeyi tercih ettik.


  • plutongezegendegilmi  (10.10.19 11:06:55) 
Ekonomi ve toplumun durumu belli, ak parti kan kaybediyor. Sonraki secim cok riskli.
Yani kayip buyuk olabilir. Bunu tersine cevirmek lazim.

  • ebabil curnatasi  (10.10.19 12:47:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.