[]

Arı soktuktan sonra şişme

4 saat önce ayak bileğimin on kısmını arı soktu ve 4 saat ayakta kaldım. Simdi evr geldim baktim bilegimin iç kısmı sismiş hafif morarmış ve dokununca baya acıyor. Çok ağrım da var bir yandan korkuyorum ama alerjim olsa şimdiye ölürdüm herhalde. Bu şişlik hep olur mu uyuyayım mı?
 
muhtemelen arının iğnesi kopup derinin içinde kalmıştır. önce onu çıkarttığından emin ol. sonra üstüne amonyak dökmen lazım. amonyak bulamam dersen üstüne işe.


  • sinek kral  (10.10.19 01:56:43) 
@sinek dediği her şeye katılıyorum :)


  • denizmaniaherif  (10.10.19 09:07:17) 
Normaldir. beni de bileğimden arı sokmuştu 5 sün sonra şişlik inmeye başladı ve iyileştim. Bölgede kaşıntı oluyorsa bepanthen krem sür.


  • kanlakarisikyagmur  (10.10.19 11:53:42) 
çocukken bacağımın şişmiş ve 2-3 gün geçmemişti. Gidip bir alerji iğnesi yaptırmıştık o şekilde geçmişti. Ancak öncesinde ve sonrasında defalarca arı sokmasına rağmen bir kere yaşadım bu durumu öldürmeyip süründürmüştü. bir sağlık kurumuna gitmenizi öneririm


  • i am a legal alien  (10.10.19 11:57:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.