[]

ielts mi, toefl mı?

merhaba. b2 seviyesinde ingilizcesi olan, 4-5 aylık bir çalışma süresi bulunan ve ielts'ten 7, toefl'dan 92 alması gereken birisinin sizce bunlardan hangisinde başarılı olma ihtimali daha fazladır?
 
Hangi amacla almak istiyorsunuz? Sirketler icin veya pilotaj icinse bildigim kadariyla general Ielts i kabul ediyorlar ki general Ielts her türlü toefldan kolaydir ve b2 düzeyde ingilizcesi olan biri maksimum 3 ayda 7 yi görür.Eger akademi icinse bence cok ciddi bir fark yok. Toefl ve ielts in farki toefl da mikrofona konusursunuz ielts de karsinizda kanli canli bir insan vardir okadar.


  • kcoruh  (09.10.19 21:25:36 ~ 21:26:47) 
Önceden olsa ielts derdim zira Türklere daha kolay geliyor genel olarak sınav yapısı da bir tık daha hafif. Fakat son güncellemelerden sonra toefl biraz daha basitleştirildi.

Şuradan da bakabilirsiniz: youtu.be
  • but that was just a dream  (10.10.19 07:21:06) 
Birisi Amerika birisi İngiliz hakimiyeti ülkeler için geçerli sınav.. Sana ne lazım ? Mesela Avustralyada mı yaşamak istiyorsun yoksa Amerikada mı ?


  • denizmaniaherif  (10.10.19 09:11:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.