telefon almak

daha önce hep ucuz telefon aldım fakat 1-2 yılda sağları solları cortlamaya başlıyor ucuz telefonların.

samsung-xiaomi vs yerine iphone alayım diyorum. en az 5 yıl kullanma hedefim var. fakat acaba samsung-xiaomi vs gibi markalar malzeme kalitesini artırdı mı diye de şüpheleniyorum.

ne durumda mevcut iphone-samsung-xiaomi farkı? malzeme kalitesi (6 ay sonra soket sorunu çıkarmaması falan gibi) açısından soruyorum.

Artik o farklar kapandi. İlk ciktigi donemlerde iphone cidden fark atiyordu ama.

  • msb  (09.10.19 16:31:36)
Hiçbir teknolojik cihaz "Alayım da 5 sene kullanayım" diye alınmaz. 2 sene rahat kullanırsınız ama 3. sene bataryası, kamerası, işlemcisi, hafızası vs. düşük/yetersiz gelmeye başlar. Günlük maliyet hesabı yapın. Örneğin bir ayfon 11 7300tl. 2 sene kullansanız...

730/7300 = günlük 10tl. Bence normal fiyat.
  • beni arayan olursa banyoda de  (09.10.19 17:22:10)
beni arayan olursa banyoda de'ye inanma. 5 yıl aynı iphone'u kullanan binlerce insan var özellikle türkiyede. Hala iphone 6 en popüler telefonlardan birisi tam 5 yıl önce çıkmasına rağmen.

Apple için böyle bir yola gireceksen iphone 11 alıp 5 yıl rahat kullanbilirsin. ancak tr satış fiyatı 7300 tl'den başlıyor.

büdüt: ben de hep ucuz telefonlar almıştım bugüne kadar hepsi android. 2016'da çıktığı gün iphone 7 plus aldım hala kullanıyorum. 2 yıl daha değiştirmeyi düşünmüyorum başına bir şey gelmezse.

kamerası, bataryası,işlemcisi ve hafızası gayet işimi görüyor.
  • ayin yazari  (09.10.19 17:27:32 ~ 17:30:02)
iPhone 5 sene dagilmadan rahat gidiyor, en fazla pilini degistirirsin. ben olsam sifir 7/8 falan alir devam ederim.

  • cooperr  (09.10.19 18:16:22)
Hala 5s Kullanıyorum, bende son zamanda orta düzey bi android mi alsam, yoksa phone x mi alsam kararsızım.

  • paramolacak  (09.10.19 20:09:41)
2015 mart ayından beri iphone 6 kullanıyorum. yavaşlığı bariz hissedilse de iş görüyor. 4,5 sene olmuş. şimdi bir iphone 11 alacağım, o da bir 5 sene gider. benim için iphone uzun süreli kullanım demek, onun için alıyorum. öncesinde de xperia kullanmıştım. telefon 2 seneye çöp olmuştu.

  • i ve been mistreated  (09.10.19 20:17:58)
Şimdiye kadar hep iphone kullandım, o yüzden androidler ne durumda bilmiyorum ama iphone'ları 4-5 yılın sonunda, "değiştireyim lan artık kaç yıl oldu" diyip değiştirdim, yoksa daha uzun süre de giderdi.

edit: hatta iphone 3gs'yi değiştirdikten sonra annaneme verdim. Yıllardır da o kullanıyor (normal cep telefonu olarak). Güncelleme falan almıyor tabi ama 8 yıldır kullanılıyor aynı telefon yani.
  • plutongezegendegilmi  (10.10.19 13:34:30 ~ 13:36:19)